Statistika: 2021. a tehti korteritehinguid aastatagusest 25% enam

Tõnu Toompark

2021. a tehti Eestis maa-ameti andmete ~27 300 korteritehingut. Aastaga suurenes korteritehingute arv ~25%.

Aastatagusega võrreldes suurened korteritehingute arv eranditult kõikides Eesti maakondades. Kõige väiksem oli korteritehingute juurdekasv Võrumaal ja Põlvamaal, kus tehingute arv suurenes 10 ja 12%. 

Kõige enam kasvas tehingute arv Ida-Virus ja Lääne-Virus ehk vastavalt 35 ja 33%.

Harjumaa kui suurima turupiirkonna korteritehingute arv kasvas aastaga 21% ehk Eesti keskmisest vähem. Siit järeldusena võib öelda, et turuaktiivsuse suurenemine olul olulisem, oli väljaspool pealinna ja selle vahetut ümbrust.

Lihtne oleks väljapool pealinna oleva kinnisvaraturu suuremas aktiivsuses koroona tõttu pealinnast kaugemale kolida soovijaid “süüdistada”.

Pigem on tegemist siiski asjaoluga, et pealinna kiire hinnatõusu kontekstis on väiksemate keskuste ja kaugemate piirkondade hinnatasemed ostjatele atraktiivseks muutunud. See on pannud ostjad tegutsema ja viinud muuhulgas üles.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal