Statistika: korteritehingute keskmine hind kerkis 13%

Tõnu Toompark

Maa-ameti andmetel tehti 2021 II kvartalis Eestis kokku 6542 korteritehingut keskmise hinnaga 1517 €/m². Eelmise aastaga võrreldes kasvas tehingute arv 13 ja tehingute hind samuti 13%.

Aastataguse ajaga võrdlusi tehes peab meenutama, et mullu juulis-augustis oli elamispindade turg kevadisest koroonavapustusest taastumas. Septembris oli turg juba üsnagi aktiivne. Seega on aastatagune võrdlusbaas pigem madalapoolne.

2021 III kvartali keskmise korteritehingu maksumus oli 85 800 eurot. Keskmise tehingu maksumus on aastaga kerkinud 9% võrra. Keskmise tehingu maksumus on keskmisest ruutmeetrihinnast kerkinud vähem. Selle põhjus on asjaolu, et tänavu on enam aktiveerunud vanemate ja odavamate ning väiksemate korterite turg, mis veel eelmisel suvel varjusurmas oli.

Ettevaatavalt võiks prognoosida, et kõrged hinnad pisut jahutavad kinnisvaraostjate indu. Küll on alust arvata, et elamispindade turg jääb jätkuvalt aktiivseks ehk tehinguid tehakse hooga edasi, kuid õigepisut vähemal määral, kui 2021. aastal.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.10.2021 Kinnisvara ostmine kohtutäiturilt