Suure kinnisvarapakkumiste arvu taga on korduvad kuulutused

Illustratsioon

Nädalaga langes elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE Indeks 0,41%. Langus ei ole küll suur, kuid siin tuleb märkida, et tegemist on järjestikuse kaheksanda langusnädalaga. Nende langusnädalate jooksul on KV.EE Indeks langenud kokku tagasihoidliku 2,3%. Aastataguse ajaga on aga pakkumishindade indeks vähenenud 9,7%.

Kõik siiski õnneks ei lange. KV.EE portaali elamispindade pakkumiste hulk on nädalaga suurenenud 1,46%. Aastaga on portaali lisandunud pea 7800 elamispindade pakkumist, mis pakkumiste arvu aastaseks kasvuks teeb 60%.

Suures pakkumiste arvu kasvus ei saa paraku veel valikuvõimaluse laia kasvu näha. Tänases turuolukorras,kus müügitempo on napp, on mitmed kinnisvaraarendajad andnud oma arendatavad korterid müügile mitmele vahendusettevõttele. See tähendab aga seda, et nii mitmedki pakkumised on portaalis kahe, kolme või isegi enamakordselt.

Pakkumiste dubleerimine ei puuduta ainult uusarendusi. Momendil on portaalis pakkumisel ka vähemalt üks vana korter, mida peale omaniku müüb koguni 11 maaklerit.

Maaklerid peavad turuolukorrast tulenevalt pakutavat teenust arendama. Kui kogu müümine seisneb pakkumise portaali sisestamises ja huvilise telefonikõne ootamises, siis on raske edu saavutada. Iga maakler peab täna väga tõsiselt mõtlema, mida teha peale pakkumise portaali sisestamist, mis reaalselt aitaks müügile kaasa.

KV.EE Indeks ja pakkumiste indeks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

8 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.10.2021 Kinnisvara ostmine kohtutäiturilt