Swedbank: Energiatõhususe parandamise laen

Swedbank toob turule Kodu energiatõhususe laenu, mille eesmärk on toetada kodude energiatõhususe parandamist eramute renoveerimise kaudu. Selle laenuga pakutakse klientidele soodsamat intressimäära (alates 1,99%st) tingimusel, et renoveerimise tulemusel muudetakse eramu energiatõhusamaks. Enamik Eestis tehtavatest kinnisvaratehingutest on seotud enne 2000. aastat ehitatud hoonetega, mistõttu on energiatõhususe küsimus paljude perede jaoks väga aktuaalne.

„Hoonete ülalpidamiskulud moodustavad leibkondade eelarvest suure osa. Seega on oluline hoonete energiatõhusust parandada – mitte ainult raha säästmise vaatenurgast, vaid ka keskkonnamõjude vähendamiseks. On selgelt näha, et inimesed mõtlevad nendele teemadele varasemast enam, nii uusi maju ehitades kui olemasolevate kodude remonditöid planeerides. Seega loodame Kodu energiatõhususe laenu kasutuselevõtuga toetada ja edendada jätkusuutlikke lahendusi, mis vähendavad hoonete ülalpidamiskulusid ja suurendavad kinnisvara pikaealisust ning väärtust, luues samal ajal ka elanikele paremad elamistingimused,“ ütles Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla.

Swedbanki Kodu energiatõhususe laenu saab taotleda oma maja (nt eramaja, paarismaja, või suvila) renoveerimiseks. on ette nähtud eramute renoveerimiseks tingimusel, et tööd hõlmavad energiatõhususe lahendusi, näiteks kogu hoone või selle osa soojustamist, tsentraalse või lokaalse (sh soojustagastusega) ventilatsioonisüsteemi paigaldamist, küttesüsteemi vahetamist või täiustamist, uste/akende vahetamist energiatõhusamate vastu või muude energiasäästlike seadmete ning lahenduste soetamist ja paigaldamist.

„Juulis tõime turule soodsad laenud päikeseenergia kasutuselevõtuks, et aidata veel enam kaasa lahenduste kasutusele võtmisele. Nii pakume päikesepaneelide ostmiseks tagatiseta laenu kuni 20 000 eurot, maksimaalse laenuperioodiga 10 aastat ja soodsa intressimääraga: 4,9%. Oktoobrist hakkasime uue või kasutatud keskkonnasõbraliku auto ostjale pakkuma liisingut intressimääraga alates 1,49% + 6 kuu euribor. Kodu energiatõhususe on oodatud täiendus meie jätkusuutlikku eluviisi toetavate toodete valikusse,“ lisas Ulla.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC