Tallinlased saavad juurde puhkevõimalusi

Tallinna linnavolikogu kehtestatud teemaplaneering parandab linlaste puhkevõimalusi –Mustamäe maastikukaitsealal.

Uus täpsustab ala arengusuundi, sealset inimtegevust ja puhkevõimalusi, kaitstes ühtaegu maastikuväärtusi, taimekooslusi ja elustikku. Määratletud on tingimused avalike alade ja radade kasutamiseks, looduslike ja ajalooliste vaatamisväärsuste eksponeerimiseks, parandatud juurdepääsuvõimalusi puhkealale. Sinna on võimalik kavandada vaid puhkeobjekte, arvestades seejuures ka liikumispuudega inimeste vajadusi. Tagatud on olemasolevate spordikomplekside arenguvõimalused.

Alale on planeeritud uued kergliikluse ühendused, mis oluliselt parandavad ja laiendavad liikumise ja puhkamise võimalusi ning ühendades nõlvaaluse ja -pealse piirkonna liidavad maastikukaitseala tervikuks. Olulisemate ühendustena tõstis abilinnapea Taavi Aas esile Ehitajate tee alla kavandatud kergliiklustunneli, Trepi tänava juures nõlvale kavandatud laudtee ning olemasoleva kergliiklustee pikendamise Glehni pargini paralleelselt Vana-Mustamäe teega.

-Mustamäe maastikukaitseala on vabariigi valitsuse määrusega 30. aprillist 2004 võetud kaitse alla. Peamised ohustajad kaitsealale on reguleerimata inimtegevus, potentsiaalselt liiga suur kasutuskoormus, ebaseaduslikud rajatised, maastikukahjustused ja prügistamine, aga ka uute tänavate planeerimine ja ehitussurve eramaadel. Samuti on maastikukaitseala osad, eriti nõlvaaluses piirkonnas, omavahel halvasti ühendatud.

-Mustamäe maastikukaitseala puhkevõimaluste teemaplaneeringu koostas OÜ E-Konsult koostöös Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga, kes korraldab ka planeeringu avaliku väljapaneku.

Hääletamisel linnavolikogus ei saanud ühtki vastuhäält.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 4 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine