Tallinna kinnisvaratehingute arv langes neljandiku

Kuigi tänavu jaanuaris tehti Tallinnas aastatagusega võrreldes 40 protsenti enam kinnisvaratehinguid, siis detsembriga võrreldes langes tehingute arv neljandiku, analüüsib 1Partner Kinnisvara Maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet.

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul oli langus ootuspärane ja tingitud peamiselt sesoonsusest. “Turgu kujundavad päris palju ka esmapilgul kõrvalised tegurid, näiteks praegusel väga külmal ilmal on tõenäoliselt mõju veebruari tulemustele. Samas on häid märke ka – tänavu talvel on keskmisest aktiivsemad soomlased, kes otsivad kesklinna investeerimiseks ja üüritulu teenimiseks kortereid,” ütles Vahter ning lisas, et tegemist on ostujõulise, kuid küllalt turuteadliku kliendigrupiga.

Jaanuaris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 685 ostu-müügitehingut, mis on ligi 25 protsenti vähem kui detsembris. Tehingute kogumaksumus langes detsembriga võrreldes 12 protsenti 49 miljoni euroni.

Tallinna korterite pinnaühiku maksumus püsis jaanuaris kümnendat kuud ilma märkimisväärsete kõikumisteta üle 1000 euro piiri, jäädes 1036 euro tasemele. Kalleim korter müüdi jaanuaris Tallinnas 350 000 ja odavaim 1500 euro eest.

Eluhoonetega hoonestatud kinnistuid müüdi Tallinnas jaanuaris 21, mis on seitsme võrra vähem kui eelmisel kuul. Kalleim eramu võõrandati 1,45 miljoni ja odavaim 100 euro eest.

Jaanuaris müüdi neli hoonestamata elamumaa kinnistut, mis on kaheksa võrra vähem kui detsembris.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine