Tallinna Tondi Põhikooli uus maja saab nurgakivi

TallinnReedel, 26. aprillil kell 15 paigaldatakse nurgakivi Tallinna Tondi Põhikooli uuele majale (Tondi 40), mida koolipere on pikisilmi oodanud. Nurgakivi asetavad linnapea Mihhail Kõlvart, abilinnapea ja linnaosa vanem Jaanus Riibe ning Tallinna Haridusameti, kooli ja ehitaja esindajad.

„Ligi saja-aastasel Tondi põhikoolil on linna haridusmaastikul täita väga oluline ülesanne – kaasata haridusse kõiki lapsi, olenemata nende erivajadusest,“ ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Kool teeb tänuväärset tööd lihtsustatud, toimetuleku- ja hooldusõppe võimaldamisel, et võimetekohase hariduse saaksid omandada kõik lapsed. Kuid peale selle vajavad kooli kasvandikud rehabilitatsiooni- ja tugiteenuseid ning vabaaja- ja huvitegevusi, mida on jõudumööda pakutud ka seni, kuid milleks uude majja tulevad kordades paremad tingimused.“

valmib kava kohaselt 1. augustiks 2020 ning õppetööd saab seal alustada kuu aega hiljem, 1. septembril.

Tondi põhikooli direktori Sirli Väinsare sõnul ei tähenda uus koolimaja ainult uut hoonet, vaid ka sisulist muutust. „Uus toetab planeeritud kogupäevakooli kontseptsiooni realiseerumist. Kuna õppimine toimub meil läbi praktika, siis teeb eriliselt head meelt laienenud võimalused käelises tegevuses ja eluõpetuse valdkonnas,“ rääkis Väinsar. „Samuti on suurt tähelepanu pööratud kehalise tegevuse ja liikumise võimaluste täiendamisele nii maja siseselt kui õuealadel. Esmatähtis planeerimisel oli keskkonna kujundamine vastavalt vajadustele ja nii ongi olenevalt õppekavast vastavad tingimused loodud.“

Tallinna Tondi Põhikooli eelkäijaks peetakse 1922. aasta suvel linnavalitsuse otsusega asutatud ja 1923. aasta jaanuaris tegutsema hakanud Tallinna Linna Abikooli. Kooli eelmine ehitati 1963. aastal ning see oli praeguseks nii füüsiliselt kui ka moraalselt vananenud. otsustati lammutada ja ehitada asemele uus, tänapäeva nõuetele vastav õppekompleks. Ehitustöödega alustas Fund OÜ tänavu jaanuaris.

Tondi põhikooli uus on üle pika aja spetsiaalselt erivajadustega laste õpetamiseks kavandatud ehitis. Lisaks õpperuumidele tulevad sinna veel raviteraapia basseinid, kehalise treeningu kompleks, moodsa sisustusega õppeköök ja käsitööklassid ning teised toimetuleku parendamist toetavad ruumid. Hoones hakkab paiknema ka Tallinna Õppenõustamiskeskuse osakond oma mitmeotstarbeliste õppeklasside, eripedagoogide tööruumide ja auditoorium. Projekti eelarve on 13,19 miljonit eurot. Uue hoone kavandiga saab tutvuda Fund Ehituse kodulehel.

Uue valmimiseni tegutseb Tondi põhikool asenduspindadel endises Tallinna 37. Keskkooli hoones (E. Vilde tee 69), Rõõmupesa ja Õunakese lasteaias ning endises lasteaiahoones aadressil Tuisu 20, õpilaskodu kasutab Tallinna Väikelaste kodu ruume.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 8 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest