Tallinna üürikorterite nappus hakkab taanduma

Tallinna korterite üüriturul hakkas möödunud aasta kevadsuvel väljaüürimiseks pakutavate korterite arv vähenema. Selline tendents jätkus stabiilselt kogu
suve vältel.

Kulminatsiooni saavutas üürikorterite pakkumise nappus mullu septembris, kui kuu jooksul kõikus pakkumiste arv vaid 800–900 korteri vahel võrreldes 2011. aasta märtsikuu üle 1400 pakkumisega.

Selle taga oli kinnisvarabüroode hinnangul nii kinnisvaraturu kui ka majanduse suhtes üldiselt valitsev ebakindlus.

Kinnisvarakonsultant Tõnu Toompark kommenteeris Adaur Grupi kodulehe turuülevaates, et kui tavapärane üürikorterite defitsiit laheneb enamasti juba septembri teiseks pooleks, siis 2011. aasta üüriturul oli nõudlus ka talvisel ajal suurem kui pakkumine.

Toompargi arvates on üüriturg eelkõige just majandusolude tõttu märkimisväärselt laienenud ja eeldatavasti jätkab samal suunal veel aastaid.

2012. aastal on üürikorterite pakkumiste arv taas tasapisi kasvama hakanud.

Kuna väljaüüritavate korterite arv pealinnas vahepeal vähenes, siis hinnad kasvasid.

2011. aasta septembris jõudis keskmine hind üle 7 euro ruutmeetri kohta – viimati oli niisugust hinnataset näha 2009. aasta alguses.

2012. aasta esimesed kolm kuud on üürihindu siiski veidi allapoole toonud – keskmine hind jääb mõnikümmend senti alla 7 euro ruutmeetri kohta.

Helena Saar
Äripäeva lisaväljaanne “Kinnisvara”
04/2012

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC