Technopolis Ülemiste investeerib uutesse arendusprojektidesse 20 miljonit eurot

Järgmise paari kuu jooksul käivitub Ülemiste Citys mitu suurt arendusprojekti – algab uue 13-korruselise büroohoone ja uue parkimismaja ehitus ning maikuust suletakse restoran CityPlatz, mille asemele rajatakse uus restoranikompleks. Technopolis Ülemiste AS investeerib järgmise pooleteise aasta jooksul neisse arendustesse kokku 20 miljonit eurot.

„Käesoleva aasta kõige mahukamaks projektiks saab ilmselt Lõõtsa tn 5 asuva uue büroohoone ehitus, millega loodame alustada veel selles kvartalis. Hetkel lepime ehitajaga kokku viimaseid detaile lepingu sõlmimiseks,“ sõnas Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Uue büroohoone valmimistähtaeg on planeeritud 2015. aasta IV kvartalisse. Sellega lisandub Ülemiste Citysse ligi 11 000 m² uut büroopinda.“

Tegemist on kaasaegse ja hästi läbi mõeldud büroopinnaga, millele on ühtlasi antud keskkonnateadlikkuse sertifitseeritud LEED kuldtase – see tähendab, et hoone ehitatakse peamiselt taaskasutatavatest ja kohalikest ehitusmaterjalidest. Ühtlasi hakkavad hoone lõunafassaadi katma horisontaalsete päikesevarjudena seinast eenduvad päikesepaneelid. Peale 13-korruselise büroohoone valmimist kasvab linnakus üüritav pind tänaselt 63 tuhandelt ruutmeetrilt 73 tuhande ruutmeetrini.

Büroohoonega paralleelselt toimub ka uue 280-kohalise parkimismaja ehitus, mis asub aadressil Valukoja tänav 4C. „Parkimismaja ehitus aitab ennetada probleeme, mis võivad tekkida Ülemiste Citysse kerkivate uute büroohoonete ja lisanduvate töökohtadega,“ märkis Gert Jostov. „Linnaku arhitektuurikavandi kohaselt suunataksegi parkimine tulevikus tänavatelt pigem parkimismajadesse ja linnaku äärealadele, mis jätab selle südames rohkem ruumi rohealadele ja jalakäijatele. Uus parkimismaja valmib järgmise aasta teisel poolel.“

Restoran CityPlatz suletakse 1. maist, misjärel algavad põhjalikud ümberehitustööd, et teha ruumi uuele septembris avatavale söögikohale – uue restorani operaator selgub lähikuudel.

AS Technopolis Ülemiste (www.technopolis.ee) kuulub 49 protsendilise osalusega AS-le Mainor Ülemiste ja 51 protsendilise osalusega Soome börsifirmale Technopolis Plc.

Ülemiste City (www.ulemistecity.ee) Targa linna eesmärgiks on kasvada suurimaks teadmistele tuginevaks majanduskeskkonnaks Baltimaades. Tallinna Lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile on arenemas kaasaegne linnaosa, kus kokku 36 ha alal on tänaseks välja ehitatud ca 81 000 m² kaasaegset büroopinda ning rajatud on hästitoimiv majandusstruktuur. Lisaks on linnakus veel ca 120 000 m² tööstus- ja laopinda. Ülemiste Citys tegutseb üle 200 ettevõtte, kus on endale töökoha leidnud 6000 töötajat. Ülemiste City linnaosa arendavad Technopolis Ülemiste AS ja Mainor Ülemiste AS.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC