Tondiraba Jäähall on aasta parim betoonehitis

Eesti BetooniühingTondiraba Jäähall on konkursi „Aasta betoonehitis 2014“ žürii kommentaari kohaselt esteetiliselt nauditav, ehitustehniliselt keerukas multifunktsionaalsete kasutusvõimalustega spordihall, mis eristub teiste põhjamaiste jäähallide seast just suurema läbidisainituse poolest.

Tondiraba jäähalli arhitektuurilise lahenduse autoriks on Kadarik Tüür Arhitektid OÜ. Hoone tellija oli Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. Konstruktori auhinna said Civen OÜ ja Novarc Group AS. Ehituse ja betoonitööd teostasid Merko Ehitus Eesti Asi. Betooni auhinna said E-Betoonelement AS, Rudus AS ja HC Betoon AS. Raketise auhind läks Peri AS-ile.

„Aasta Betoonehitis 2014” võistluse žüriisse kuulusid esindajad Eesti ehitusala liitudest: Eesti Betooniühingust – Johannes Pello, Eesti Arhitektide Liidust – Kalle Vellevoog, Eesti Ehitusettevõtjate Liidust – Indrek Peterson, Eesti Ehitusinseneride Liidust – Heiki Meos, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidust – Enno Rebane, Eesti Projektbüroode Liidust – Andres Saar, Aadu Kana, žürii esimees, samuti ehitusajakirjanike esindajad – Eva Kiisler ajakirjast „Ehitaja” ning Soome arhitekt Maritta Koivisto ajakirjast „Betoni”.

Tänavu viieteistkümnendat korda korraldatud konkurss „Aasta Betoonehitis” on ellu kutsutud, et tutvustada avalikkusele betooni avaraid kasutusvõimalusi ning tunnustada neid inimesi, kes oma ideede ellurakendamiseks on kasutanud kodumaist ehitusmaterjali – võimalusterohket ja hästivormitavat betooni.

2013. aastal valiti aasta betoonehitiseks Ülemiste liiklussõlme rekonstrueerimistööd.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

4 + = 13

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

18.01.2022 Kinnisvara hindamise ABC