Toompark: kinnisvarahindade põhi võib olla lähemal kui kunagi varem (1)

Kinnisvarakonsultant Tõnu Toompark ütles Pindi kinnisvaraindeksit kommenteerides, et 6,1%-ne hindade tõus viitab hindade põhja lähenemisele, juhul kui põhi juba ületatud pole.

„6,1 protsenti on päris karm tõus ühe kuu kohta ja ma usun, et pigem on tehtud tehinguid kallima varaga,” ütles Toompark Päevaleht Online’ile. „Ma ei usu, et on toimunud äkiline turupööre. Seda, kas põhi on murtud, saame teada poole aasta perspektiivis.”

Tema sõnul näitab see number, et hindade põhi on lähemal kui kunagi varem, eeldusel, et põhi on meist veel eespool.

Toomparki hinnangul ei tohiks mingil juhul väikese tõusu teinud kinnisvarahindadest järeldada, et kogu majandus on tõusule pööranud – pigem käivad protsessid vastupidi.

„Enne kui tõusust rääkida, peavad paika jääma. On vale oodata, et ühel momendil saabub põhi ja sellele järgneb kohe suur tõus. Kinnisvaraturg saab olla vanker, mida veab muu majandus ja kui muu majandus käima ei lähe, ei juhtu ka kinnisvaraturuga midagi.”

Pindi turuülevaate järgi tõusid pärast 14 kuulist langust augustikuus Tartus, Tallinnas ja Narvas. Langesid Kohtla-Järvel ja Pärnus.

17 suurema linna korteriomanditehinguid hõlmav Pindi tõusis augustis 6,1 %, andes linnade tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks 10 348,3 krooni ruutmeetri kohta.

Artikli autor on Urmas Jaagant. Artikkel ilmus 07/09/2009 väljaandes Eesti Päevaleht.

One comment on “Toompark: kinnisvarahindade põhi võib olla lähemal kui kunagi varem

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

22 − = 13

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest