Ülemiste liiklussõlm valiti konkursi „Aasta betoonehitis 2013” võitjaks

Eesti Betooniühing kuulutas betoonipäeval Tallinna Ülikoolis välja konkursi “Aasta betoonehitis 2013” võitjad, esikoht läks Ülemiste liiklussõlme rekonstrueerimistöödele. Eriauhinna pälvis Vladimir Issakov asjatundliku ja läbimõeldud betoonehitise tööde juhtimise eest Jumalaema “Kiirestikuulja” ikooni õigeusu kiriku rajamisel.

Ehituslikult oli Ülemiste liiklussõlme keerukaim osa 680-meetrine sõiduteetunnel, millest 320 meetrit on maa-alust suletud osa. Tunneli ehitus nõudis pidevat töötamist kõrge pinnavee taseme tsoonis ning kõige sügavamas kohas mindi ligi 16 meetrit allapoole Ülemiste järve pinda. Ülemiste liiklussõlme oluline osa on ka 150-meetrine viadukt. Žürii esimees Aadu Kana tõdes, et hoolimata keerulistest ehitustingimustest, on tulemus väga hea. “Ülemiste liiklussõlme puhul näeme kujukalt kui asendamatu on betoon kaasaegses ehitusmaailmas“

Lasnamae kirik.jpgEriauhind projektijuhile ja ehitajale läks Vladimir Issakovile asjatundliku ja läbimõeldud betoonehitise tööde juhtimise eest Jumalaema “Kiirestikuulja” ikooni õigeusu kirikus Lasnamäel. Algselt oli kirik kavandatud tellishoonena.

Tänavu neljateistkümnendat korda korraldatud konkurss „Aasta Betoonehitis” on ellu kutsutud, et tutvustada avalikkusele betooni avaraid kasutusvõimalusi.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC