Saku Suurhalli kinnistu müüakse täitemenetluse kaudu

Tallinna kohtutäitur Elin Vilippus müüb AS-ile Suurhall kuuluva kinnistu enampakkumise korras alghinnaga 50 000 eurot. Kinnistule on seatud 81 miljoni krooni ulatuses Go Groupi kasuks. Enampakkumisele registreerumine on avatud elektroonilises oksjonikeskkonnas www.oksjonikeskus.ee alates 17. märtsist kell 09.00 ja see lõpeb 4. aprillil.

Tänaseks on Suurhalli võlg pankade poolt aastatuhande alguses antud laenulepingute alusel kasvanud ligi kaheksakohalise summani ja enamusomanik Marcel Vichmann otsustas Suurhalli tegevuse jätkamiseks osta see sajaprotsendiliselt spetsialiseerunud äriühingule.

Seetõttu on Suurhall pandud 9 miljoni krooni suuruse nõude rahuldamiseks müüki nii, et pärast ostutehingut jääb ostjale Suurhalli hoonet koormama hüpoteek ehk nõue summas 81 miljonit krooni. Sellise stsenaariumi realiseerumisel jääb täitma oma tänast funktsiooni. Muutub vaid omanike struktuur ja äriettevõtte bilanss, mis saab olema vastavuses Eestis kehtivate seadustega ning omakapital saab olema piisav senise tegevuse arendamiseks.

Suurhalli tegevjuhi Tarmo Hõbe sõnul ei mõjuta kinnistu müük halli igapäevast tegevust. „2014. aasta kalender täieneb meil iga päevaga, rida eellepinguid on sõlmitud juba 2015. aasta peale. Saku Suurhallil on oma väga oluline koht kultuuri- ja spordielus ning see kindlasti säilib. Teisalt on päris selge, et ilma riigi ja linna aktiivse panuseta on sedalaadi objekti toimimine äärmiselt raske. Seda on tõestanud lähiriikide praktika ja ka Saku halli senine tegevusajalugu. Seetõttu toetame kindlasti iga lahendust, mis tagab Saku Suurhalli jätkusuutliku tegevuse. Teavitame nii looži- ja tooliomanikke kui ürituste korraldajaid. Nende jaoks midagi ei muutu ,“ sõnas Hõbe.

Suurhalli enamusomanik ja kreeditor on läbi OÜ Pivotal ettevõtja Marcel Vichmann. Vichmanni sõnul säilivad looži-ja tooliomanike sisulised õigused, samuti otsitakse lahendusi, kuidas panna linn ja riik rohkem huvituma Suurhalli tulevikust.

Suurhall on peale Eurovisiooni elegantset korraldust olnud nagu hulkuv kutsu, keda aeg-ajalt on mõni heatahtlik peremees toitnud ja mõned neist ka enda juurde elama võtnud. Aga on päris selge nii linnale, riigile kui ka erainvestoritele, et sellisel kujul jätkamine ei ole mõistlik. Mina ja minuga seotud äriühingud on Suurhalli paigutanud miljoneid eurosid ja oleme valmis seda tegevust jätkama vaid juhul, kui tekib mingi selgem omandisuhe ja strateegia. Täitemenetlus on selles mõttes kõige lihtsam ja pikaajalises plaanis ainumõistlik tegevus,“ sõnas Vichmann.

Tema sõnul ei ole Suurhalli ligi 15-aastase tegevusajaloo jooksul ükski A-, B- või C-aktsionär sentigi tulu saanud. „Looži-ja tooliomanikud saavad halli kasutada samadel tingimustel, mis seni. Riik ja linn saavad pakkumise tingimustel, millest on siiamaani juttu olnud,“ ütles Vichmann.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 3 = 10

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine