Uue kodu soetamise kasuks räägib suurem kindlustunne (1)

Uue otsimisel on inimene valiku ees, kas soetada uus elamine vanemate korterite seast või eelistada uut vastvalminud elamut.

Esmane kriteerium on hind

Selgelt on uute vastvalminud korterite hind teisesel turul olevatest võrreldavatest korteritest märksa kallim. Siin võiks tõmmata paralleeli uute autode müügiga, kus autosalgongist välja sõites kukub auto järelturu väärtus kümneid protsente.

Sama kehtib ka uute korterite puhul. Korteriostja saab aga uue korteri ostul kindluse, et ta on esimene elanik. Kindlustunnet annab juurde kindlasti ka arendaja antav ehitusgarantii.

Esmalt võib see tunduda ehk tüütu pisiasjana, kuid uut korterit ostes on oluline ka tõsiasi, et seintes puuduvad kruvid, kus on rippunud eelmiste elanike perepildid ja uut seinakappi ei pea mahutama piinliku täpsusega eelmise elaniku kapiga samale kohale, et selle tagune pleekimata tapeet silma ei karjuks.

Uue korteri soetamisel võib olla kindel ka selles, et maksma peab ainult korteri ostuks võetud eluasemelaenu. Sellega paralleelselt ei pea tasuma püstikute või rõdude renoveerimiseks võetud laenu, mil puudub tulumaksusoodustus.

Ühistu laenumaksmise kõrval saab kokkuhoidu ka madalamate remondifondi maksete pealt, sest uus tõenäoliselt tõsist remonti väga ei tohiks vajada.

Vanema korteri ostul on omad eelised

Vanema korteri ostul on samuti hulk eeliseid. Esmalt muidugi madalam hind, mis sageli on määrava tähtsusega.

Madalam hinnaklass teisesel turul tähendab ka seda, et vajadusel on soetatud korter võimalik müüa ostuhinnale lähedase summa eest. Seda muidugi eeldusel, et turuolukord ei ole vahepeal oluliselt muutunud.

Samuti on vanema puhul reeglina toimima pandud haldamine. Ei pea vaeva nägema ühistu asutamiskoosolekute korraldamise ning sinna juhtoinaste leidmisega, mis sageli kujunevad ületamatult rasketeks ülesanneteks.

Vanema eelis on ka see, et selle vead on juba aja jooksul välja tulnud. Iseasi on muidugi see, kas korterimüüja heade külgede kõrval ka puudustele julgeb tähelepanu juhtida.

Kokkuvõtlikult

Uue korteri ostja saab kindlustunde, et tema eluase on värske ning võõraste käte poolt puutumata. Uue korteri oluline külg on arendaja poolt minimaalselt kahe aasta pikkune ehitusgarantii.

Vanema korteri poolt räägib eelkõige soodsam hind ning nö läbiproovitud kindel kaup, mille osas on vähe positiivseid ja negatiivseid üllatusi oodata.

One comment on “Uue kodu soetamise kasuks räägib suurem kindlustunne
  1. Adaur.ee ütleb:

    Uus käsiraamat “Nõuanded koduostjale”:
    https://www.kinnisvarakool.ee/raamatud/nouanded-koduostjale/

    Autor Tõnu Toompark.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

4 + 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine