LVM Kinnisvara: 7 soovitust üürilepingu sõlmimiseks

Mõned ajad tagasi kirjutasime kinnisvaraturu tulevikust. Nagu ennustasime 2009 aasta alguses on tänaseks saanud kinnisvaraturul oluliselt suurema osa. Mida tuleks aga tänasel üüriturul, seda siis nii üürileandjana, kui ka üürnikuna, jälgida?

Alljärgnevalt 7 soovitust mida tuleks üüriturul kokkuleppeid sõlmides jälgida:

  1. Sõlmi kirjalik leping – kuigi seadus lubab sõlmida ka suuliseid kokkuleppeid, on neid raske tõendada.
  2. Kontrolli volitusi – poolte isikusamasuse kontrollimine on lihtne. Lisaks tuleks kontrollida kas kuulub üürileandjale või on selle  hoopis keegi kolmas, kes ei pruugi aga kokkuleppega nõustuda.
  3. Kontrolli tausta – tausta on lihtne kontrollida maksehäireregistrist. Teha tuleks seda nii üüriniku, kui üürileandaja osas. Kui üürniku puhul on see üsna tavaline, siis üürileandja puhul tehakse seda harva. Samas võidakse just üürileandja suuremate võlgade korral sundenampakkumisel müüa. Sõlmitud lepingut aga ei pruugi uus soovida jätkata.
  4. Maksa ülekandega – nii ei teki tasumise osas vaidlusi. Suuliste kokkulepete puhul on aga see tõend üürilepingu sõlmimise kohta.
  5. Tutvu kõrvalkuludega – ka suvised arved võivad olla ehmatavalt suured. Kokku tuleks leppida lisaks see, kas üürnik tasub kõik kulud või jäävad näiteks maja remondilaenuga seotud kulud üürileandja kanda.
  6. Vormista üleandmise-vastuvõtmise akt – kõige õigem on akti lisada fotod. Nii on võimalik hiljem näiteks tuvastada, kas veiniklaase oli üleandmisel 4 või 6.
  7. Fikseeri näidud – uuemate majade puhul piisab ka sellest, kui kokku lepitakse näitude fikseerimise kuupäev – kauglugemissüsteemi puhul saab täpsed näidud fikseerida haldur distantsilt. Elektriarvesti puhul tasub kirja panna ka arvesti enda number.

Nii nagu iga kokkuleppe puhul, on ka üürilepingu sõlmimisel oluline usaldus. Samas diskreetne aitab ära hoida võimalikud kahjud.

 LVM Kinnisvara
Artikli allikas on LVM Kinnisvara blogi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 4 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest