Uus Maa: Pärnu suurarenduses valmib esimene maja juba juulis

Uus MaaPärnu linna piirile, Tammistesse, on kerkimas arhitektuurselt ühtse stiiliga Nurmenuku elamurajoon, mille näol on tegemist kolmest etapist koosneva suuremahulise projektiga. Tulevasel elanikul on võimalik valida vastavalt tema elustiilile kas eramu, korteri või ridaelamuboksi vahel.

„Projekti teeb eriliseks see, et lisaks kvaliteetsele elamispinnale, mida garanteerib ehitaja, arendatakse välja ka põhjalikult läbimõeldud taristu,“ räägib projekti müügiga tegelev Uus Maa Pärnu büroo maakler Peeter Sepp. „Korteriostja soovib ju kvaliteetkodu, mis muu kõrval tähendab ka valmisehitatud keskkonda ja kvaliteetset ümbrust. Seda kõik siin pakumegi. Võiksin isegi öelda, et Nurmenuku elamurajoon võiks olla teistele kinnisvaraarendajatele oma põhjalikkusega isegi eeskujuks.“

Nurmenuku esimeses etapis ehitatakse kuus B-energiaklassi korterelamut, millest kolmes on igaühes 18 ühe- kuni kolmetoalist korterit, kahes majas on igaühes 17 korterit ja ühes korterelamus saab olema 16 korterit. Esimene hoone valmib käesoleva aasta juulis. Samal ajal algab teise korterelamu ehitus.

Teise etapina ehitatakse kolmes erinevas suuruses eramud: ühekorruselised üldpinnaga 120 m2 ja 150m2 ning kahekorruselised üldpinnaga ca 170 m2. Esimese kolme näidismaja ehitus algab detailplaneeringu kehtestamisel, kõigi eelduste kohaselt käesoleva aasta juunis. Kolmanda etapina rajatakse kuus ridaelamut, kus igas hoones on 8 boksi. Kolmas etapp saab alguse 2019. aasta teises pooles.

Lisaks on kvartalisse planeeritud äripinnad. Käimas on läbirääkimised erinevate toidupoekettidega, lisaks soovitakse tulevases ärihoones näha ka toitlustusettevõtet.

Esimese korterelamu valmimise hetkeks on asfalteeritud kogu elurajooni sõidu- ja kergliiklusteed ning ohutu liiklemise tagamiseks rajatud laiendatud mahasõit Pärnu-Rakvere maanteelt. Paralleelselt valmivad ka rulapark ja universaalne palliplats.

Korterelamud rajatakse vaivundamendile ja laotakse Columbia plokist. Igal korteril on suur rõdu ning alumise korruse korteritel terrassid, olemas on ka parkimiskohad ning panipaigad. Uudse ja põneva lahendusena hakkab korterelamute katustel paiknema üldkasutatav päikeseterrass koos sauna ja puhkeruumiga. Küttesüsteemina kasutatakse säästlikku ja efektiivset maakütet, mis on koduomanikule soodne lahendus ja aitab hoida kommunaalkulud madalad. Kõigis kortermajades on lift.

Kogu kvartali korterelamud, eramud ning ridaelamud seob arhitektuurselt ühtseks tervikuks modernne ja valgusküllane lahendus, mille teostajaks on arhitekt Margit Kõrts. Suurprojekti arendaja on Thessonia OÜ, ehituse peatöövõtja on Crimine OÜ ning korterite, ridaelamute ja eramute müügiga tegeleb Uus Maa Pärnu büroo.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC