Uus Maa: selles Tallinna-lähedases asulas on oodata suurt kinnisvaratormi

Eesti suurima kinnisvarabüroo Uus Maa Harjumaa juhtiva kutselise konsultandi Marek Kirjaneni sõnul on kinnisvarasektori madalseisust hoolimata oodata kiiret arengut Kiilis, kuhu Ikea kolimine toob nii uued töökohad, kaubanduse kui elamuarendused.

Marek Kirjaneni kinnitusel tuleb tänavune aasta uusarenduste osas vaene, aga Kiili on üks erandeid. „Varsti valmib Ikea lähedal Kurnas 20 000-ruutmeetri suurune kaubanduskeskus, mis on sel aastal sisuliselt ainus omalaadne,“ ütles Kirjanen.

„Maailma kogemus näitab, et elu läheb Ikea ümber kiirelt käima. Kiilisse on võrreldes teiste Tallinna lähivaldadega veel vähe uusarendusi rajatud, aga need mis tehti, läksid hästi kaubaks ja trend on kindlasti tõusev. Kiilisse tuleb selgelt elukondlikku kinnisvara järjest juurde,“ lisas Kirjanen.

„Kuigi riik ei taha praegu ise taristusse suurt investeerida, siis just see paneb elu väiksemates asulates käima. Kiilile andis tõuke neljarealise Tallinna ringtee rajamine, mis tõi sinna suured investeeringud – logistikakeskused, töökohad ja kaubanduse,“ rääkis Kirjanen.

„Peale Ikea valmimist liiguvad asjad aga Kiilis mitmekordse kiirusega ning kogu alevik areneb. Kiilist saab selgelt tõmbekeskus, kuhu kolivad töökohad ja inimesed. Logistika ja laosektor on koos e-kaubandusega selgelt tõusuteel ning Kiilist on saamas sisuliselt Eesti logistikapealinn,“ ütles Kirjanen.

Uus Maa kutselise maakleri sõnul kolivad logistikakeskused pigem Tallinna kesklinnast sobivamatesse asukohtadesse suurte magistraalide läheduses – Pärnu, Tartu ja Peterburi maanteede äärde. „Lao- ja tootmispindadest on tegelikult praegu Harjumaal pikemat aega defitsiit ning Tallinna ringtee ümbrus on selleks üks atraktiivsemaid kohti. Kuhu kolib tööstus ja töökohad, sinna tulevad inimesed ja elamuarendus kiirelt järgi,“ sõnas Kirjanen.

„Arendajad otsivad praegu Kiili ümbrusesse aktiivselt tootmis- ja elamumaid ning see ongi väga suure potentsiaaliga investeering,“ lisas Kirjanen.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal