Uus Maa: Üürikorterite defitsiit tekitab juba järjekordi

Uus Maa üüriturg hakkab üle kuumenema

Suure nõudluse taga on nii põgenikud Ukrainast kui ka õige pea saabuvad tudengid ning huvilised moodustavad suisa järjekordi.

Kui varem küsiti maaklerite käest, kas ehk midagi uut ja huvitavat on müüki tulemas, siis nüüd on sellele lisaks hakatud uurima, mida ja millal on saabumas üüriturule. Mitmed kliendid, kes on üürikorteritest ilma jäänud, võtavad ennast nii öelda üüripakkumiste järjekorda.

Põgenikud ja tudengid

Kõige enam tuntakse puudust kolmetoalistest üürikorteritest, mis on keskmises või heas seisukorras. Ühetoalisi liigub rohkem, kuid neile ei jõua paljud reageerida, sest ka nende vastu on huvi tohutu.

Enam on saada kallima hinnaklassi või luksuslikke kortereid, mille osas on endiselt tavapärane.

Kui praegu on turul palju põgenikke Ukrainast, siis üsna pea läheb tõeliseks rabamiseks, sest turul saab hoo sisse ka iga-aastane tudengite korteriralli.

Hinnad jätkavad tõusu

Suure nõudluse tulemusel on üürihinnad tõusnud juba 10-15%. Näiteks, kui alles hiljuti oli 1-toalise sisustatud korteri 300€ kuus, siis nüüd on hinnaks 350€.

Arvata võib, et juulis ja augustis, tudengikorterite broneerimise tippajal, kasvavad üürihinnad veelgi. Septembri teisel poolel aga eeldatavalt stabiliseerub.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal