Vitsut: Tallinnas ei panda inimesi oksjonile

Tallinna linnavolikogu esimees Toomas Vitsut hindab igati õigustatuks linnale kuuluvate üksikkorterite müümist üürnikele.

„Tallinna igas linnaosas leidub üksikuid üürnikega asustatud linnale kuuluvaid elamispindu, mis lähevad meile aina kulukamaks pidada. Üürnikel puudub motivatsioon amortiseerunud elamusse investeerida, linnal aga huvi täita omaniku kohustusi seal, kus see omavalitsuse funktsioonides tingimata vajalik pole,“ põhjendas Vitsut linna huvi müüa niisugused korterid ajapikku praegustele elanikele.

Linnavolikogu hakkabki täna arutama Tallinna eri linnaosades paiknevate korterite otsustuskorras müümist üürnikele. Arutelul komisjonides leidsid aga volikogu opositsiooni esindajad, et kõnealused korterid peaks Tallinna linn müüma oksjonil, kus võrdsetel alustel teiste huvilistega osaleksid ka korterite elanikud. Volikogu esimees peab sellist seisukohta inimeste suhtes barbaarseks.

„Praegune linnavõim ei hakka kindlasti käituma nii barbaarselt, et paneb inimesed koos nende koduga oksjonile. Küll aga anname me soovijatele võimaluse osta oma elamispind ära, makstes selle piirkonna kinnisvaratehingute keskmist hinda. Otsustuskorras müümise protseduur ongi selleks olemas,“ teatas Vitsut vastuseks opositsionääridele.

Linnavolikogu on juba varem otsustustanud 60 korteri müümise, ligikaudu kolm korda niipalju on neid veel müügiotsuse ootel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC