Workland: Workland ostab UMA keskused Tallinnas ja Vilniuses

Koostöötamiskeskuste ja täisteenusbüroode kett Workland laiendab oma võrgustikku kahe keskuse võrra, võttes üle UMA keskused Tallinnas Maakri tänaval ning Vilniuses GO9 keskuses. Tehingu tulemusena kindlustab Workland Group oma turuliidri positsiooni nii Eestis kui ka Baltikumis.

Indrek Hääl, CEO of Workland

Worklandi asutaja ja juhatuse esimehe Indrek Hääle sõnul on keskuste võrgustiku laiendamine antud turuolukorras igati loogiline samm. “Nõudlus koostöötamiskeskuste ja täisteenusbüroode järele vaid kasvab, ennekõike just paindlikkuse ja kuluefektiivsuse tõttu.“

Tehingu tulemusena kinnitab Workland nii Eestis kui ka Baltikumis renditavate töölaudade arvu lõikes turuliidri positsiooni. Tallinnas ja Vilniuses asuvate uute keskuse ostu tulemusel lisandub praegusele 1 200 töölauale Eestis, Läti ja Leedus ligi 450 töölauda, mis toob kaasa 40% kasvu. Ostetud keskused jätkavad tegusemist Worklandi brändi all.

Koostöötamiskeskuste populaarsust on märkimisväärselt mõjutanud viimase pooleteise aastaga toimunud muudatused inimeste tööelu korralduses. „Koostöötamiskeskused võimaldavad rentnikul valida lepingu perioodi ja tiimile sobivaid lahendusi, suurendada või vähendada töökohtade arvu vastavalt reaalsele vajadusele ja äri kasvutempole. See võimaldab edukalt kombineerida elu maakodus ja linnas kontoris toimetamist ning optimeerida kulusid tiimidel, kes teevad osaliselt kaugtööd,” selgitas Hääl.

Acquired UMA centre at Maakri 19, Tallinn

Kuigi peamiselt rendivad Worklandis töökohti alla 10 inimesega ettevõtted, laekub Worklandile Hääle sõnul aina enam päringud suurematelt 50-100 liikmeliste tiimidega ettevõtetelt ja rahvusvaheliste suurkorporatsioonide kohalikud harudelt, kes soovivad liikuda enam kui viieaastastelt jäikadelt lepingutelt traditsioonilistes büroodes ühe-kahe aastaste kokkulepeteni. „Ettevõtted otsivad kontoripindadelt paindlikkust, funktsionaalsust, inspireerivat disaini ja mugavust.

Koostöötamiskeskuses pinna rentimisel jääb ära mure igapäevase kontoripinna sisustamise ja administreerimise pärast, lauad-toolid ja vajalikud seadmed on olemas ning ruumid on läbimõeldud disainlahendustega – tule ja hakka aga tööle,“ sõnab ta. Hääl lisas, et prognooside järgi moodustavad aastaks 2030 30% büroopindade rendi mahust just paindlikel tingimustel sõlmitud üürilepingud. “15-20 aasta perspektiivis võib see number veelgi suurem olla ning pandeemia on lisanud sellele oluliselt kiirendust. Me ei ole varem veel sellist meeletut huvi kasvu Worklandi teenusele täheldanud kui viimase aasta jooksul,” ütleb Hääl. „Järgmise sammuna töötame hetkel välja koostöömudelit ärihoonete omanike ning arendajatega, et veel jõulisemalt laieneda ning viia paindliku kontseptsiooni lahendus igasse suuremasse ärihoonesse.”

Acquired UMA centre in GO9, Vilnius

Workland on suurim koostöötamiskeskuste võrgustik Baltikumis, kuhu kuulvad nüüd kümme keskust, neist neli Tallinnas – Hobujaama, Vabaduse, Maakri 19 Ja Maakri 25 –, üks Riias, neli Vilniuses ja üks Kaunases. Worklandi missiooniks on pakkuda inspireerivaid tööruume paindlikel tingimustel koos professionaalsete tugiteenuste ning ettevõtte kasvamist toetava kogukonnaga.

Worklandi suurimaks osanikuks on investeerimisettevõte BaltCap koos ettevõtte asutaja ning tegevjuhtkonnaga.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika