10 põhjust, miks eelistada uut korterit vanale

LVM KinnisvaraKui on langetatud otsus osta korter, kerkib päevakorrale uus küsimus: kas eelistada uut või vana? juhatuse liige Ingmar Saksing toob välja kümme põhjust, miks võiks eelistada uut korterit vanale.

Saksing ütleb, et praeguse kinnisvaraturu valikuterohkus võtab sillme eest kirjuks – valida saab linna- ja maakodude, ahjuküttega ja mugavustega korterite vahel ja nii edasi. Igaühel on kahtlemata oma eelised, alljärgnevalt aga kümme punkti, miks võiks eelistada uut korterit vanale.

1. Ehitusgarantii. «Uue korteri ostmisega kaasneb kahekümne nelja kuu pikkune garantii, mis tähendab, et päris uut korterit ostes ei tule muret- seda kõikvõimalike ehitusega seotud küsimuste pärast, sest garantiiajal ilmnenud vead kohustub müüja likvideerima oma kulul,» põhjendab Saksing.

2. Ruumilahendus. «Uute korterite ruumilahendus on vanemate korterite omast tihti parem. Nii on avaramad ning ruumide paiknemine läbimõeldum,» selgitab spetsialist. Lisaks on arvestatud köögis ruumi kõikidele moodsatele kodumasinatele ja vannitoas pesumasinale ning kuivatile.

3. Puhtus. Uus on päris uus ja laitmatult puhas. Vähetähtis ei ole ka see, et esinduslikud ja puhtad on üldkasutatavad ruumid ning trepikojad. Regulaarne tagab nende sellise seisundi ja säilimise pikaks ajaks. «Puhas elukeskkond võib olla näiteks ka ainsaks alternatiiviks allergikule,» toob Saksing välja.

4. Väiksemad kulud. «Nii nagu uus auto võtab vähem kütust, on ka uut korterit odavam pidada,» võrdleb ekspert. Näiteks uutel kortermajadel on väiksemad kütte-, elektri- ja haldusarved. Lisaks on väiksemad kõikvõimalikud kaod. Kindlasti puudub ka lähimatel aastakümnetel remondivajadus.

5. Parem sisekliima. Uues korteris on parem sisekliima, kuivõrd uued kütte-, ventilatsiooni- ja jahutussüsteemid võimaldavad tagada stabiilsema sisetemperatuuri ja piisava õhuvahetuse. «Nii näiteks on võimalik niiskel suvepäeval õhku kuivatada ja paukuva pakasega mõnusalt sooja tuba nautida,» ütleb Saksing.

6. Mugavus. Uus tähendab enamasti palju rohkem mugavust. «Peaaegu kõikides uutes majades on liftid. Lisaks paigaldatakse kortermajadesse ka läbipääsu-, videovalve- ja sidesüsteemid. Kõik see võimaldab kasutada ülikiiret internetti, videolaenutust või jälgida kodus toimuvat igast punktist maailmas,» loetleb Saksing.

7. Abiruumid. Uute korterite juurde kuuluvad lisaks avaratele üldruumidele ka korralikud abiruumid, mis võimaldavad hoida neis nii rehve, hobivarustust kui ka kohvreid ja hooajal mittevajalikke riideid. Lisaks leiab ühiskasutuses pesu-, spordi- ning saunaruume.

8. Parkimine. Kuigi uute korterelamute kinnistud on vanemate korterelamute juurde kuuluvatest parkimisplatsidest väiksemad, on tihti parkimine paremini lahendatud. «Enamasti kuulub korteri juurde üks parkimiskoht parklas, maa-aluses parklas või garaažis. Lisavõimalustena on paigaldatud ka autosoojendus- ja -pesulahendused,» ütleb kinnisvaraspetsialist.

9. Paindlikkus. Kui otsustada uue korteri kasuks aegsasti, on võimalik uus kujundada oma maitse järgi – valida välja sobivad värvid, parketid ja plaadid. Mõnes projektis saab teha ka muudatusi ruumide paigutuses ja suuruses.

10. Soodustused. Uue korteri ost võrreldes vanema korteriga võimaldab kasutada mitmeid soodustusi. Nii näiteks saab uue korteri ostuks parema laenupakkumise, seda nii omafinantseeringu kui ka isegi intressi puhul. «Lisaks on paljudes uutes projektides erinevad tootjad pakkumas suuri soodustusi nii mööblile kui muule sisustusele,» toob Saksing välja veel ühe plussi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 50 = 51

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal