1Partner Kommertskinnisvara nõustas LHV suurtehingut Lasnamäel

1PartnerLHV pensionifondid omandasid Tallinnas Lasnamäel asuva tootmishoone, et teenida selle omamisest pikaaegset üüritulu.

Suurtehingut nõustanud 1Partner Kommertskinnisvara konsultandi Rein Urvase sõnul on investoritele eriti kuum just Lasnamäe piirkond – Peterburi tee äär ning Centrumi ümbrus, kus ka LHV poolt soetatud kompleks asub. Fondid ja ettevõtjad otsivad aktiivselt kohti, kuhu vahendeid paigutada ning sellistest kindla rahavooga ärikinnisvara objektidest on suur defitsiit
Tegu on LHV kuuenda kinnisvara otseinvesteeringuga. „Üürikinnisvara pakub meile varaklassina suurt huvi. Näeme seda tüüpi otseinvesteeringutes head võimalust mitmekesistada portfelli ja teenida keskmisest suuremat tootlust,“ tutvustas LHV investeerimise põhimõtteid fondijuht Kristo Oidermaa. „Kui varasemalt oleme kinnisvara soetanud omavahenditest, siis sel korral finantseerime tehingut osaliselt Swedbankist võetud pangalaenuga, et saavutada kõrgem omakapitali tootlus,“ lisas Oidermaa.

LHV pensionifondide kinnisvarainvesteeringute juhi Rait Riimi sõnul on antud objekti suurimaks eeliseks väga hea asukoht vahetult Tallinki Tennisekeskuse kõrval. „Lasnamäe lao- ja tootmiskinnisvarale on alati nõudlust tänu tööjõu lähedusele. Lisaks on konkreetne asukoht hästi ligipääsetav nii kaubavedudeks kui töötajate kohalejõudmiseks,“ lisas Riim.

Tallinnas Lasnamäe linnaosas aadressil Taevakivi tn 3/5 asuv tootmishoone on ehitatud mitmes etapis aastatel 2006-2012. Hoones on üüritavat pinda kokku ca 10 000 m2. Kogu hoone on antud pikaaegse lepingu alusel üürile Skandinaavia taustaga ettevõttele Plastone OÜ, mis toodab plastist tarvikuid meditsiini-, elektri- ja elektroonika valdkonna ettevõtetele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC