1Partner: Kriitiliste äride üürid räägitakse läbi

1Partner Kommertskinnisvara juhi Kirill Viguli sõnul ärikinnisvaraturul paanikat pole, kuid mitmed surve alla sattunud ettevõtted peavad lepingute osas juba läbirääkimisi võimaluse üle maksta ajutiselt vähem või paindlikumalt.

Kirill Viguli kinnitusel on praegu oluline, et üürileandjad ja üürnikud teevad koostööd ega lähe ahneks. “Selge see, et osad ärid kaotasid oma sissetuleku. Üürileandjad võiks olla paindlikud ja vajadusel kriitilistes valdkondades kas üürimakseid sulgemise ajaks vähendada või maksepuhkust anda. Hetkeolukorras võidab see, kes kompromissiks ja koostööks valmis,” ütles Vigul.

“Näiteks kui spordiklubi külmutab oma klientidega lepingud, siis on ka mõistlik, et teeb üürileandjana spordiklubile järeleandmisi. Samamoodi peaksid ka näiteks olema mõistlikud ja mitte liiga jõuliselt pigistama neid, kel raskeks läheb,” rääkis Vigul.

“Kui praegu tehakse koostööd, siis on see mõlemale osapoolele win-win lahendus, et peale kriisi vaibumist võimalikult kiirelt jälle äri käima saada. See eesmärk on nii üürnikul kui omanikul üks,” lisas Vigul.

Kommertskinnisvara juhi sõnul on praegu ka restoranid selgelt löögi all, sest inimesed ei julge väljas käia. “Samas on näiteks nõudlus kaasaostetava toidu osas olemas ja kogu restoraniäri pole veel ära kukkunud,” lisas Vigul.

“Ka kinnisvaratehinguid ikka tehakse ja hästi kapitaliseeritud ettevõtetele võib tegelikult avaneda võimalus häid diile leida. Sel nädalal näiteks vahendasime just suuremat elamuarenduskrundi tehingut,” lisas Vigul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

8 + = 10

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal