1Partner: krunt on kõige riskantsem investeering

tegevdirektori Martin Vahteri sõnul on kõige riskantsem hoonestamata maalapp, mis võib kriisi korral kaotada 90 protsenti esialgsest väärtusest.

Martin Vahteri kinnitusel praegu maa hinnad tõusnud pole, kuid tõenäoliselt see vaikselt juhtub. “Teised varaklassid on ees tõusnud ja kui jälle krundile raha annab, siis peaks järgnema väike hinnatõus,” prognoosis Vahter.

Martin Vahteri hinnangul on olenemata võimalikust hinnatõusust tühja krunti investeerimine riskantne. “Kui kriisiga langes korteri hind 40-50 protsenti, siis maalapid kukkusid 80-90 protsenti ja mõned põllukrundid tuli täiesti nulli hinnata. Ma ise küll ei julgeks kuskile ääremaale pensioniks põllulappi osta. on alati madalama likviidsusega ja kunagi tegelikult ei tea, kas õige aeg realiseerimiseks tuleb kolme või kolmekümne aasta pärast,” ütles Vahter.

“Ka põllumajandusmaa ostmine on investeeringuna mõttekas siis kui on suured maamassiivid. Muidu ma ei usu, et järgmistel aastakümnetel maailmas toit nii otsa saab, et kliimavööndis kõik tahvelarvutid atradeks taotakse,” lisas Vahter.

“Kõige kindlam on osta kesklinna üürikorter, see teenib oma raha tagasi ja temast saab alati lahti.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 1 = 11

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine