1Partner kuuülevaade: Tallinna kinnisvaratehingute arv ja hind augustis langes

1PartnerAugustis tehti Tallinnas 931 kinnisvaratehingut, mis 10% vähem kui juulis. Pealinna korteri keskmine ruutmeetri hind langes kuuga 1,3% 2301 euroni, analüüsib Baltimaade suurim kinnisvarafirma Maa-ameti statistikat.

Martin Vahteri sõnul on turul tunda uue hooaja ja saabuva pensioniraha ootust, kuid vähemalt septembri esimeste päevade kinnisvarakuulutuste vaatamise märkimisväärset hüpet ei näita. „Pigem on kinnisvaraturg kevadega võrreldes praeguseks rahunenud,“ ütles Vahter.

„Praegu on erinevatel põhjustel korraga liikvel rohkem vaba raha kui kunagi varem. Majandus kasvab, börside tõus ja IT- on paljud inimesed jõukaks teinud, samuti lisandub septembris umbes miljard eurot teisest pensionisambast väljamakstavat raha. Alahinnata ei saa ka rahatrüki- ja inflatsioonihirmu kombinatsiooni. Tarbimisralli tuleb paratamatult ja ratsionaalsem osa sellest rahast jõuab ka kinnisvaraturule,“ ütles Vahter.

„Vaevalt me sel aastal veelkord näeme nii aktiivset kauplemist kui kevadel, sest kontrollivad laenamist ja inimese finantsvõimekust õnneks küllalt rangelt. osas otsivad inimesed peamiselt endale paremat ning saabuv pensioniraha võib anda selleks piisava lisa, et sissemaks kokku saada. Läbi ühisrahastuse ja fondide jõuab osa rahast turule ka investeeringutena,“ ütles Vahter.

Augustis müüdi Tallinnas 711 korterit, mis on 5,6 % vähem kui juulis. Korteri keskmine ruutmeetri hind langes kuuga 1,3%, kuid oli mullu augustiga võrreldes 11 protsenti kõrgem. Pealinna kalleim müüdi 582 000 euro eest.

Augustis müüdi Tallinnas 22 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on 21 võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim müüdi augustis miljoni euroga.

Möödunud kuul müüdi seitse elamumaa krunti, mis on juuliga võrreldes üheksa võrra vähem. Kalleim krunt maksis 1,85 miljonit.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal