Lumi Capital: Lumi Capital siseneb Läti ja Leedu üürikodude turule märkimisväärse tehinguga

Lumi CapitalVienna Insurance Group ja selle Läti tütarettevõte BTA Insurance omandasid koostöös Lumi Capitaliga ülebaltilise üürikorterite portfelli, milles on 479 uut korterit Tallinnas, Riias ja Vilniuses. Portfelli arendab YIT Grupp ning majad valmivad 2022. ja 2023. aastal.

“Oleme uhked, et teeme koostööd ühe juhtiva kindlustusgrupiga ning aitame neil hallata ja struktureerida pikaajalistele omanikele suunatud üürikorterite portfelli Baltikumis,” ütleb Lumi Capitali partner Martin Rekor.

Portfellis olevad elamud asuvad enamasti kesksetes kohtades – näiteks Linkmenu elamukvartal Vilniuses, mis asub kesklinnast lühikese jalutuskäigu kaugusel. Portfelli arendatakse selliselt, et see saavutaks kõrge BREEAMi jätkusuutlikkuse sertifikaadi.

“See on väga põnev – siseneme üürikodudega esmakordselt ja Vilniuse elamuturule ning ootame väga, et saaksime nendel uutel turgudel juba uutele klientidele teenust pakkuma hakata,” kinnitab ja lisab, et tehinguga kasvab Lumi Capitali üürikorterite portfell 2000 korterini, sealhulgas 1500 aktiivselt kasutuses ja 500 arendamisel.

Linkmenu kvartal Vilniuses

Lumi Capital on 2013. aastal asutatud kinnisvarainvesteeringute juhtimisele keskendunud ettevõte. Lumi Capital on aktiivne investor Balti riikide äri- ja eluasemesektoris ning juhtiv üürielamute investeeringuid haldav ettevõte, mille portfelli kuulub ligikaudu 2000 korterit.

BTA Baltic Insurance Company on üks juhtivaid kindlustusseltse Baltikumis, pakkudes laia valikut kahjukindlustusteenuseid Lätis, Leedus ja Eestis. BTA ainuosanik on Vienna Insurance Group AG, kellel on ligi 200-aastane kogemus kindlustustegevusega. Umbes 50 ettevõttega 30 riigis ja enam kui 25 000 töötajaga on Vienna Insurance Group Kesk- ja Ida- turgudel selge turuliider.

YIT on suurim Soome ja märkimisväärne Põhja- linnaarendaja ja ehitusettevõte. YIT-s töötab 7400 spetsialisti kümnes eri riigis: Soomes, Venemaal, Rootsis, Norras, Eestis, Lätis, Leedus, Tšehhis, Slovakkias ja Poolas. YIT tulu oli aastal 2020 ligikaudu 3,1 miljardit eurot. YITi korporatsiooni on noteeritud Nasdaq Helsinki Oy börsil. www.yitgroup.com

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal