Arco Vara: Tartus leiab üürikorteri ka vahetult enne kooliaasta algust

Arco VaraTartu üüriturg on aktiivne aasta ringi, ent kõige suurema hoo saab see sisse juulis pärast ülikoolide sisseastumiseksameid, kui tudengid hakkavad ajutist elamispinda otsima. Sobiva üürikorteri leiab kindlasti veel ka suve lõpus, aga nüüd tuleb arvestada juba kõrgema hinnaga.

Juunis ja juulis hakkavad tudengid omale elamispinda otsima, suve lõpus lisanduvad neile välisõppejõud, kes soovivad korterit kesklinnas. Valikuvõimalusi on Tartus kõigile piisavalt, sest õpingud lõpetanud noored kolivad teistesse linnadesse või töökohale lähemale ja pakkumisel olevate üüripindade arv saab täiendust.

Kõige parem on üürilepingut sõlmida suvel – siis on üürnikel suurem valik ja ka üürileandja ei pea valima esimest huvilist. Samuti võimaldab juunis-juulis kasvav nõudlus üürileandjal korteri eest suuremat hinda küsida. Augusti lõpus võib juhtuda, et enamik on omale juba elupinna leidnud.

Alati leiavad omale kodu ka need, kes otsustamisega hilja peale jäänud ja üürikorterit alles augustis otsima hakanud. Hinnad võivad olla küll suve jooksul tõusnud. Kui tundub, et valik on kahanenud väga väikeseks, tasub oodata oktoobrikuud. Nimelt on Tartule iseloomulik, et oktoobis vabaneb hulk üürikortereid: kas ei ole kooselu valitud toanaabriga sujunud või pole osatud oma soove ja võimalusi realistlikult hinnata.

Tudengid soovivad üldjuhul üürida möbleeritud korterit, kus peaks olema köögimööbel koos tehnikaga, voodi ja kindlasti pesumasin. Eelistatakse erladi tubadega üüripinda, mida sõpruskonnaga üürile võtta ja nii kulud väiksemana hoida.

Kõige rohkem eelistatakse Tartus siiski ühetoalisi kortereid, nende üür jääb 250 ja 450 euro vahele, lisanduvad kommunaalkulud. Küllaltki populaarne on üürile võtta üks tuba korterist, sellise võib leida isegi saja euro eest kuus.

Meelsasti võetakse üürile ka kahetoalisi kortereid, sõltuvalt asukohast on nende üürihinnad 250–600 eurot kuus. Kesklinnas ja selle lähiümbruses on hinnad kallimad, mujal piirkondades oleneb hind suuresti üüripinna seisukorrast ning parkimisvõimalustest.

Kolme- ja neljatoalisi kortereid on turul vähem ja nende hinnad erinevad väga palju. Näiteks Annelinnas asuva 3-toalise tüüpkorteri eest küsitakse üüri 350 eurot kuus ja neid võetakse hea meelega mitme peale üürile. Samas küsitakse Supilinna uues majas neljatoalise korteri eest 800 eurot kuus.

Mida aeg edasi, seda enam leidub üliõpilasi, kes soetavad vanemate abiga üürikorteri asemel päris oma kodu. Ülikooliõpingud kestavad aastaid ning kasumlikum on osta omale korter, mida saab hiljem vajadusel kas müüa või välja üürida.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

23.04.2024 Korteriühistu põhikirja ja kodukorra koostamine