Tartu üüriturg: Sel aastal ei näe me hinnatõusu ega -langust

Arco VaraKevad toob Tartu üüriturule suurema liikumise, sest paljud õpilased ja tudengid lõpetavad nii koolid kui sügisel sõlmitud üürilepingud.

Liikvele lähevad ka need üürijad, kes pole senise pinnaga rahul ja vaatavad uue järele, kirjutab Arco Vara Tartu piirkonna juht Tarvo Tamme.

Üürileandjate jaoks on kahtlemata probleemiks, kui ei suudeta oma pindadele pikemaks ajaks üürijaid leida. Kelle korter vastu suve elaniketa kipub jääma, võiksid näidata üles paindlikkust ja saavutada üürnikega kokkuleppe soodsamateks üürimakseteks suvisel perioodil. Kui vana üürnik siiski lahkub, siis tuleks aegsasti pöörduda kinnisvarabüroosse, et hakata uut otsima.

Üürileandjad peaks arvestama, et nõudmised üürikorterite seisundile järjekindlalt kasvavad. Eelistatud on remonditud korter, kus elementaarne kodutehnika ja mööbel olemas. Remonti vajavat ja tühja korterit üldiselt üürile võtta ei soovita. Hind tuleks hoida keskmise turuhinna lähedal, pidades silmas, et kasulikum on pigem veidi soodsam hind ja pikaajaline üürnik, kui paar korda aastas uut üürnikku otsida ja ise kommunaalmakseid maksta.

Üürilevõtjad eelistavad Tartus Kesklinna, Ülikooli õppehoonete ja Kliinikumi ümbrusesse jäävaid piirkondi. Kuna Tartus on populaarne liikuda jalgsi ja jalgrattaga, siis ka ca 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel kesklinnast asuvad korterid leiavad suhteliselt lihtsasti üürnikud.

Kes sügisest Tartusse õppima asuvad ja elamiseks üürikorterit vajavad, nendele edastaks ühe lihtsa soovituse: Ärge jätke üüripinna valmimist viimasele momendile! Augusti teises pooles võivad üürihinnad tõusta, kuna nõudlus kasvab järsult. Viimasel minutil üüritud korteri eest, tuleb maksta kogu üüriperioodi vältel kõrgemat hinda. Seega tuleks valik teha juunis või juulis, kui on palju pakkumisi, aga tudengitest üürihuvilisi veel kuigi palju turul ei ole.

Viimastel aastatel on Tartus hoo sisse saanud ka lühiajaline üürimine. Väga hästi töötab näiteks Gildi külaliskorterite projekt (http://www.arcovara.ee/et/gildi-house), kus saab korterit üürida alates 2 nädalast.
Populaarsed perioodid lühiajalisel üürimisel on 3-6 kuud. Üürivad peamiselt välismaalastest külalisõppejõud, projektipõhiselt Tartusse saabuvad IT-spetsialistid jne.

Viimasel aastal on üürihinnad korrigeerinud veidi alla. Usun, et selliseks need jäävad kuni käesoleva aasta lõpuni.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

15 − 10 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!