Äripäev: Kinnisvaraturul põhja veel paistmas ei ole

Aprillis jätkus kinnisvaraturul vaikne hinnalangus.

ERI Kinnisvara investeeringute projektijuht Marek Vikat on veendunud, et turg oma põhja saavutanud ei ole ning elukoha soetamise mõtet tema samavõrd ei toeta, kui seda teeb kinnisvaraspetsialist Tõnu Toompark oma blogis.

“Kindlasti ei ole turu põhi saavutatud ning hindadel on veel korrigeerimisruumi. Praegusel turul on müügis objektid, kus äriplaanid on tehtud tõusu peal ning kinnistute soetamiseks ja ehitamiseks on võetud suuri kohustusi finantsasutuste ees,” ütles Vikat.

Strateegia panna korter müüki ning hakata selle hinda siis vaikselt iga kuu mõne protsendi võrra langetama ei toimi enam, sest hinnad langevad pidevalt ning ostja jääb turust pidevalt sammukese maha.

Uus Maa Kinnisvarabüroo äärelinna eluruumide konsultant Kristjan Reinoja ütles, et tagantjärele tarkusena teavad mitmed viimasel ajal oma korterit müünud inimesed, et oleks pidanud vastu võtma ostja pakkumise, kui see tehti. Pakkumist oleks soovitav väga tõsiselt kaaluda ning arutleda ka maakleriga, kas tasuks see vastu võtta.

Kruntide hinnad on langenud sõltuvalt piirkonnast kaks korda või enamgi, arvas Pindi Kinnisvara maade ja majade maakler Madis Eelmaa.

Eelmaa sõnul on suure kukkumise põhjustanud põllupealsed ilma kommunikatsioonideta krundiprojektid.

“Selliste objektide puhul on pidanud kiires rahahädas müüjad langetama hinda isegi üle 50 protsendi, kuna vara vastu puuduks vastasel juhul huvi täielikult,” hindas maakler.

Artikli autor on Enn Tosso, artikkel ilmus 28/04/2008 ajalehes “Äripäev”.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

1 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.10.2021 Kasutusluba ja selle taotlemine