Capital Mill arendab Eesti ühele suuremale elektroonikatootjale uue tehase

Capital MillCapital Mill rajab Eesti suurimate elektroonikatootjate sekka kuuluvale Eolane Tallinnale Lasnamäele Peterburi teele uue tehase, mis loob lähiaastail kuni 300 uut töökohta.

Aadressile Peterburi tee 49b valmivasse uude hoonesse kolib praegu ligi 500 töötajaga Eolane Tallinn tootmise üle aasta lõpuks. Uus tehasehoone lubab eriotstarbelisi kommunikatsiooniseadmeid, leed-valgusteid autotööstusele ja muud elektroonikat tootval Prantsuse taustaga ettevõttel laiendada tootmist ja suurendada ekspordimahtu.

Capital Milli uusarenduste juhi Marko Uueda sõnul valmib kõrgtehnoloogiline tehasehoone Eolane’i erinõuete järgi. „Ehitusele eelnes pikk töö vajaduste ja lahenduste väljaselgitamiseks,“ lausus Uueda. „Capital Milli kogemuses sünnivad parimad tulemused tellija, arendaja ja ehitaja koostöös. Säärane rätsepatöö on nii nõudliku projekti puhul iseäranis oluline.“

Tehase esimene etapp valmib lõplikult sügiseks. Esimeses etapis võtab ettevõte kasutusele ligi 6700 ruutmeetrit tootmis-, lao-, kontori- ja olmeruume. Hoone on ehitatud keskkonnasõbralikult, muuhulgas kasutati ehituses vanade hoonete lammutusmaterjale. Täppiskonditsioneerid hoolitsevad hea töökeskkonna ja energiatõhususe eest. Hoone arvestab puudega inimeste vajadusi, tehases on kaldteed, ratastooliga liikujaile sobiv lift, invatualetid.

Capital Mill ootab ankurüürnik Eolane’i kõrval majja üürnike ka kahele lao-, tootmis- või äripinnale, mille suurused on 1600 ja 1900 ruutmeetrit, lisaks ka kaasaegsetele büroopindadele. Peterburi tee 49b hoone arhitekt on Tõnis Tarbe ning selle ehitab Tallinna Ehitustrust OÜ.

„Uus elektroonikatehas sündis praktilisest vajadusest, et auto- ja telekomitööstuse tellimustega sammu pidada,“ rõhutas Eolane Tallinn AS-i tegevjuht Antoine Yon. „Meie käive kasvas viimase kolme aastaga enam kui kaks korda, edasi kasvamiseks vajame suuremat tehast ja rohkem inimesi.“

Eolane Tallinn on Prantsuse päritolu Eolane kontserni suurim tütarettevõte, kelle 68 miljoni eurone käive moodustas mullu viiendiku kogu kontserni käibest. Uue elektroonikatehase avamisega kasvab firma tootmispind kolmes etapis ligi 11 000 ruutmeetrini, mis lubab tootmismahtu ja töökohtade arvu oluliselt suurendada.

Eolane kontserni asepresidendi Damien Quillet’ kinnitusel tähendab uus Tallinna tehas olulist investeeringut kogu grupi jaoks. „Meil on Eestiga hea kogemus, me usume Eestisse ja Eesti inimestesse,“ sõnas Quillet. „See investeering kinnitab, et need pole lihtsalt sõnad, vaid panustame suurelt Eesti tehase kasvupotentsiaalile.“

Eolane Tallinn investeeris viimasel kahel aastal kaasaegsetesse tootmisseadmetesse üle nelja miljoni euro, kõrgtehnoloogiline tootmine nõuab ka oskuslikku tööjõudu. Yoni kinnitusel värbab ettevõte töötajaid rahvusvahelisel tööturul ning panustab kõvasti töötajate arendamisse ja koolitamisse.

„Lihtsat tööd jääb järjest vähemaks, meie vajame eeskätt multioskustega inimesi,“ selgitas ta. „Lisaks laienemisvõimalusele loob uus tehas ka töötajatele paremad tingimused ja lubab kaasata meie töösse ka rohkem erivajadustega inimesi. Vähemtähtis pole ka suur energiasääst, mis vähendab meie jalajälge Eesti keskkonnale.“

Uus elektroonikatehas valmib lõplikult septembriks ning ettevõte kolib tootmise sisse sügistalvel.

Praktiliselt 100% toodangust eksportiv Eolane Tallinn toodab Lasnamäel eriotstarbelisi sideseadmeid ja valgustuskomponente autotööstusele. Praegu 500 inimesele tööd andev Eolane Tallinn on Äripäeva Topi andmetel Eesti suuruselt neljas elektroonikatööstus. Personaliettevõte Fontes tunnistas Eolane Tallinna mullu meestele ja naistele kõige võrdsemat palka maksvaks ettevõtteks.

Eolane kontserni kuuluv AS Eolane Tallinn pakub lisaks elektroonikakomponentide toomisteenusele ka toote- ja testsüsteemide arendusteenust, prototeenust ning järelturu teenuseid. 2012. aastast Eolane kontserni kuuluv Tallinna tehas alustas 2016. aastal LED sise- ja välisvalgustite tootmist autotööstusele ning õhuventilaatori kontrollerite ja sensorite tootmist tööstusevaldkonna kliendile.

Capital Mill OÜ asutati 2008. aasta alguses eesmärgiga korraldada investeeringuid Balti riikides asuvatesse ärihoonetesse ning suurendada nende väärtust kvaliteetse kinnisvarajuhtimise abil. Ettevõtte asutajateks ning partneriteks on pikaajalise kinnisvara- ja panganduskogemusega meeskond. Capital Milli juhtimise all on arvukalt kõrgelt hinnatuid ärihooneid Eestis, Lätis ja Leedus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC