Eesti Arhitektide Liidu uueks esimeheks valiti Indrek Allmann

Täna, 27.veebruaril peeti KUMU suures auditooriumus Arhitektide Liidu üldkogu, mille raames valiti liidule järgnevaks kaheks aastaks uus esimees, 20-liikmeline eestseisus ning anti välja teenetemedalid parimale ehitajale, tellijale ja publitsistile. Eesti Arhitekide Liidu esimeheks valiti Indrek Allmann.

Ametist lahkuv ning liidu juhatuses jätkav loodab, et 4 aastaga suudeti rajada tugev platvorm arhitektuurist arusaamise parandamiseks.

“Buumi ajal olime pildil, kuid sellele järgnenud karm argipäev pole arhitektuurikultuurile nii jätkusuutlik olnud, “ nentis Pere, soovides uuele esimehele edu hetkepositsiooni oluliseks parandamiseks.

osutus valituks 97 poolthäälega ning rohkem kandidaate esimehe kohale ei olnud seatud.

ise peab Arhitektide Liitu üheks vanimaks ühiskondlikuks organisatsiooniks Eesti Vabariigis.

“Pean lähiaastate olulisimaks eesmärgiks arhitektuuriteenuste ekspordi suurendamist ning läbi selle ka professiooni tugevdamist Eestis. Siseriiklikul tasandil vajab lahendamist küsimus, mil viisil oleks riigil võimalik senisest enam häid arhitekte kaasata meid ümbritseva ruumi kvaliteedi suunamisse,” toob Allmann esile tähtsamad suunad algavas ametis.

1972. aastal sündinud omandas arhitektuurialase kõrghariduse Kunstiakadeemias arhitektuuri osakonnas. Alates 2004. aastast töötab Allmann juhtivarhitektina ning partnerina Arhitektuuribüroos Pluss OÜ.

Allmanni tuntumad tööd on Nordic Hotels Forum ja Hotell L’Ermitage Tallinnas, Tulbi-Veeriku korterelamud Tartus, Kentmanni 6 äri- ja eluhoone Tallinnas ning mitmed huvitavad eramud üle Eesti.

on Arhitektide Liidu liige alates 1999. aastast. Alates 2000. aastast kuulub ta liidu eestseisusesse ning aastatel 2006-2010 täitis liidu aseesimehe kohuseid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 3 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest