Eesti Ehitusettevõtjate Liit: Algab konkurss „Aasta Ehitaja 2021“

Eesti Ehitusettevõtjate LiitEesti Ehitusettevõtjate Liit (EEEL) kuulutab välja konkursi „Aasta Ehitaja 2021“, mille tulemusena selgitatakse välja parim ehitusjuht, kelle tööle on andnud oma tunnustuse nii tema poolt juhitud ehitusobjekti tellija, arhitekt, kui ka teostaja. Konkursi eesmärk on propageerida ehitaja ametit ja tunnustada oma ala parimaid.

„Oleme „Aasta Ehitajat“ välja selgitanud juba viimasel tosinal aastal. Konkurents parima ehitusjuhi tiitlile on selle ajaga muutunud üha tihedamaks, tõstes avalikkuse ette parimad ehitusjuhid, kelle juhtimisel on valminud kõrge kvaliteediga ja tehniliselt keerukad ehitised,“ kommenteeris Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevjuht Indrek Peterson.

„Aasta Ehitaja 2021“ tiitlile võib esitada nii pea- kui alltöövõtu projektijuhte, kelle juhitud ehitusobjekt on valminud ajavahemikul 2. oktoober 2020 kuni 1. oktoober 2021. Kandidaate saab esitada kuni 8. oktoobrini 2021.

„Aasta Ehitaja 2021“ konkurssi korraldab EEEL, kes kehtestab konkursi reeglistiku, nimetab žürii koosseisu, korraldab žürii tööd.

Konkursi võitja kuulutatakse välja 23. novembril 2021 toimuval konverentsil „Ehitus 2022+“, mille korraldajateks on Eesti Ehitusettevõtjate Liit, Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium, Eesti Ehitusinseneride Liit, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liit, Eesti Arhitektide Liit ning Digitaalehituse Klaster.

Eelnevatel aastatel on AASTA EHITAJA tiitli võitnud:

Tarmo Pohlak (2009) – Tallinki büroohoone ehitus.

Tiit Joost (2010) – Ämari lennubaasi ehitus.

Arvo Kirotus (2011) – Reoveepuhastusjaama biofiltri ehitustööd.

Keit Paal (2012) – Tallinna Ülikooli Loomemaja NOVA õppehoone ehitustööd.

Aivo Pedak (2013) – Riigigümnaasiumi hoone ehitustööd.

Ahto Aruvälja (2014) – Tondiraba jäähalli ehitustööd.

Peeter Voovere (2015) – Tartu Pauluse Kiriku rekonstrueerimistööd.

Tarmo Pohlak (2016) – Hilton Park Hotelli ehitustööd.

Valdo Rohtla (2017) – Balti Jaama Turu ehitustööd

Jaano Tootsi (2018) – Arvo Pärdi Keskuse ehitus

Sergei Strigin (2019) – Tallinki büroohoone ehitustööd

Joonas Matteus (2020) – Confido äri- ja meditsiinihoone ehitustööd

on ehitusettevõtjaid ühendav katusorganisatsioon, mis kaitseb ehitusettevõtete õigusi, teeb ettepanekuid seaduste muutmiseks ja osaleb seadusloomes tagamaks õiglast ja ausat konkurentsi Eesti ehitusturul. Liitu kuulumine annab võimaluse kaasa rääkida ehitusala reguleerivate seaduste ja dokumentide väljatöötamisel ning omapoolsete seisukohtade avaldamiseks läbi liidu.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest