Eesti Kinnisvarafirmade Liit hoiatab: turul on buumi ilmingud

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFLi) poolt tellitud uuringust järeldub, et ehkki inimeste usk ostmise soodsusesse kahaneb, plaanib üha rohkem inimesi kinnisvara soetada, mis omakorda viitab buumi algetele turul.

Värske uuringu kohaselt on lähema 2-3 aasta jooksul osta plaanivate inimeste hulk kasvanud vaid kolme kuuga 8 protsendilt 11 protsendile. Kinnisvara ostmist peab soodsaks tegevuseks 33 protsenti küsitletutest, veel detsembris oli see 37 protsenti.

EKFLi tegevdirektor ütles, et tegemist on murettekitavalt vastuoluliste sõnumitega. „Kui me lisame siia võrrandisse ka fakti, et alla 30 aastastest noortest plaanib nüüd juba 29 protsenti lähiaastatel soetada, siis on tegemist selgelt ohumärgiga,“ lausus Rüütel. Tema sõnul oli detsembris see protsent veel 20. Kusjuures iseäranis tähelepanuväärne on, et kui detsembris oli kõikidest kinnisvara osta plaanivatest isikutest alla 30 aastaseid 58%, siis nüüd on see tõusnud juba 67%-le. „Selles vanuses noortel puudub sisuliselt masu-kogemus,“ nentis Rüütel. „Kasvavad palgad, suurenev ja puudulik kogemus on viinud noored inimesed uljuseni, mis võib süvenedes hakata domineerima tervel Eesti kinnisvaraturul, kuid see on kindlasti olukord, mida kinnisvarafirmad ei soosi,“ lausus ta. „Tuhanded pered pole veel laenulõksudest vabanenud, kuid uus põlvkond hakkab juba kordama oma vanemate vigu,“ möönis Rüütel.

Uuringus osales kokku 800 inimest.

Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL) on loodud 1994.a. on arenduse, vahenduse ja konsultatsioonidega tegelevate äriühingute ühendus. Liitu kuulub 40 juhtivat kinnisvarasektori ettevõtet.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC