Eesti Korteriühistute Liit korraldab ühistutele elektri ühisostu

Eesti Korteriühistute Liit teatas täna, et kavandab ühistute huve silmas pidades elektri ühisostu. “Meie soov on leida ühistutele usaldusväärne koostööpartner, kes avatud elektrituru tingimustes müüks ühistutele elektrit parima hinnaga, “ rääkis Urmas Mardi, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige. “Tarbija jaoks on see võimalus osta elektrit hea hinnaga, kuid kindlasti pole ühisostuga saavutatav hind ühegi tarbija jaoks kohustuslik.”

“Ühiselt elektrit ostes saame mõjutada elektri müüjat pakkuma ühisostus osalejatele paremat hinda, mis tuleneb ühisostus osalejate arvust ja tarbimismahust. Suurte tarbimismahtudega on võimalik saada soodsamat, näiteks „suurkliendi paketi“ hinda.” Jako Reinaste, Majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi energiaturu talituse juhataja kiitis Eesti Korteriühistute Liitu algatuse eest. Tema sõnul on tervitatav, kui kodanikeühendus astub välja kui üks turu osapool, kes soovib koondada teatud liiki tarbijaid, et neil oleks võimalik osta elektrit parima hinnaga. “Kindlasti võiksid ka teised sarnased organisatsioonid seda eeskuju järgida,” rõhutas ta.

Ühisost korraldatakse Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) ja MTÜ Riigihangete Keskuse (RHK) koostööna.

Elektrienergia tarbivad korterid esitavad läbi oma korteriühistute Eesti Korteriühistute Liidule oma Võrgulepingu numbri, Tarbimiskoha aadressi ning Mõõtmispunkti ID(kui on teada).Vajalik on esitada 2011.aasta elektrienergia tarbimisandmed kuude lõikes ning öise ja päevase tarbimise lõikes. Nende 2011. aasta tarbimisandmete järgi saavadnii ühisostu läbiviija kui ka elektrienergia müüjad teada Teie tarbimise iseloomu ning need andmed summeerida ühisesse tabelisse.

2011. aasta tarbimisandmed saab elektrimüüja käest, või tema interneti kodulehe kaudu või siis esitatud arvetelt (tarbitud kilovatt/tunnid (kWh)). ID-kaardiga saab Eesti Energia kodulehelt andmed kätte valides menüüd: „Elekter“ ja siis „Tarbimisajalugu“ ning „Tarbimisteatis“ .

Oma tarbimisandmed saab korteriühistu täita Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) interneti koduleheküljelt: www.ekyl.ee laetud tabelisse ja saata see e-kirjaga EKÜL-i meiliaadressile: elektriost@ekyl.ee.

Tarbimisandmeid saab täita ka käsitsi Eesti Korteriühistute Liidu büroodes üle Eesti..

Eesti Korteriühistute Liit koostöös MTÜ Riigihangete Keskusega viib läbi elektrienergia ühisostu, mille tulemusena selgitatakse välja pädevad elektrimüüjad ning nende kõigiga sõlmitakse raamleping.

Raamlepingus on välja toodud elektrienergia ostu tingimused ja pakutud parim hind, mida saavad kõik ühisostus osalenud korteriühistud ja nende liikmed kasutada.

Elektrilepingu sõlmimisel tuleb igal ühisostus osalenud ühistul ja ühistu liikmeks olevatel korteriomanikel või siis ühistul viidata EKÜLühisostule ja selle tulemusel saavutatud hinnale. Elektrilepingu on ühistu, korter ja elektrimüüja (ühisostu võitja) kohustatud sõlmima Raamlepingu tingimustel. “Lõpliku lepingu sõlmivad ikkagi tarbija ja ühisostu raames parima hinna pakkunud elektrienergia müüja, kuid nüüd on neil võimalik seda teha parimatel tingimustel,” rõhutas Mardi.

Mardi sõnul on praegu ühisostu kavandamisel oluline ühistute tarbimisandmed kokku koguda.

Ühisostu ajakava kohaselt peaksid korteriühistud ühisostus osalemiseks saatma oma korterite tarbimisandmed 23. oktoobrist kuni 10.novembrini 2012, e-post aadressil:elektriost@ekyl.ee või aadressil: Sakala 23a, 10141, Tallinn. Ühisost kuulutatakse elektrimüüjatele välja Eesti Korteriühistute Liidu kodulehel 10. novembril 2012.a. kell 12.00, millest teavitatakse täiendavalt elektrimüüjaid ka e-kirja teel, ning pakkumise tegemiseks vajalik dokumentatsioon väljastatakse elektrimüüjatele hiljemalt 15. novembril kell 17.00.

“Praegu ongi kõige tähtsam ühistute tarbimisandmed kokku koguda, et sellest lähtuvalt saada elektrimüüjatelt parim hind,” rõhutas Mardi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

82 − = 76

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.10.2021 Kinnisvara ostmine kohtutäiturilt