EKFL valis esmakordselt noore kinnisvaratähe

Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL)Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL) annab tänavu esmakordselt üle preemia „Säravaim kinnisvaratäht“, mis valiti kinnisvarateemaliste üliõpilastööde hulgast. Preemia antakse üle teisipäevasel kinnisvaraseminaril.

Iga-aastaseks traditsiooniks kujuneva preemia eesmärgiks on läbi tunnustuse tähelepanu juhtimine kinnisvaramajandussektorile. Tööde hindamiskriteeriumiteks on teema mõjukus, rakenduslikkus ja uuenduslikkus Eesti kontekstis.

Käesoleva aasta kinnisvarateemaliste üliõpilastööde konkursi võitjaks on Tuuli Põldma Tallinna Tehnikaülikoolist, kes kaitses magistritöö teemal „Miljööväärtuslike piirkondade taaselustamine kultuuriliste ja majanduslike valikute koosmõjus. Kalamaja näitel“. Töö juhendajateks olid Liis Ojamäe ja Katrin Paadam.

Konkursi laureaat esineb preemia üleandmisel ka oma lõputööd tutvustava ettekandega.

Preemia üleandmine toimub 16. oktoobril, mil EKFL korraldab koostöös BIGBANKIGA Meriton Grand Conference & SPA Hotel’i konverentsikeskuses kinnisvarateemalise seminari, mis läbi valdkonna arvamusliidrite annab ülevaate kinnisvaraturu hetkesisust ja teeb ettevaate arengutest kuni aastani 2020.

EKFLi tegevdirektor Tõnis Rüüteli sõnul on teemad, mida seminaril kaardistatakse, seotud nii võimalike võngetega eurotsooni rahaturgudel kui ka demograafilise arenguga Eestis ja kuidas need mõjutavad kinnisvaraturgu kesk-pikas perspektiivis.

Seminaril teeb ettekande Arco Real Estate AS juhatuse liige Mart Saa, kes annab ülevaate kinnisvaraturust, prognoosidest ja eeldustest 2013.aastaks. BIGBANK AS krediidivaldkonna juht Ingo Põder räägib panga ootustest kinnisvarahindajale ja Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja asetäitja, linna peaarhitekt Endrik Mänd räägib bürokraati ja ajakulu vähenemisest seoses uue Tallinna ehitusmääruse kehtima hakkamisega alates 1.novembrist 2012.a. AS YIT Ehituse arendusdirektor Argo Karuse annab ülevaate kinnisvaraturust (sh elukondlikust) investori pilgu läbi.

Seminar lõpeb Ain Kivisaare juhitava diskussioonipaneeliga teemadel „Mis saab edasi ehk Eesti kinnisvaraturg aastal 2020?“ ja „Kuidas kinnisvarainvesteering kaitseb euro kokkukukkumise eest?“, milles osalevad valdkonna arvamusliidrid Viljar Arakas, Hannes Kuhlbach, Kalev Roosiväli, Ero Viik, Aavo Kokk ja Tõnu Toompark.

Seminari moderaatorid on EKFLi tegevdirektor Tõnis Rüütel ja EKFLi juhatuse esimees, Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman.

Eesti kinnisvarafirmade Liit on loodud 1994. aastal, mis ühendab kinnisvara vahenduse, arenduse, halduse ja konsultatsioonidega tegelevaid äriühinguid.

Lisainfo

Tõnis Rüütel
Eesti Kinnisvarafirmade Liidu
Tegevdirektor
+372 504 6517

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC