EKFL: Hea kinnisvara läheb kaubaks, halva turustamine raskeneb

Eesti Kinnisvarafirmade Liit / EKFLNeljapäevasel EKFLi (Eesti Kinnisvarafirmade Liit) konverentsil tõdevad osalejad, et suuremad tõmbetuuled kinnisvaraturul on möödas, kuid turul leiab aset veelgi suurem diferentseerumine.

EKFLi tegevdirektor Tõnis Rüütel ütles, et peale rusuvat masuperioodi ja sellele järgnenud kiiret kasvuaega on kinnisvaraturg rahunenud. „Kuniks suuremat rahvusvahelist tragöödiat ei teki, mis oma mõjuga Eestini ulatuks, on meie turule järgmiseks paariks aastaks sisse kodeeritud rahulik areng, kus head kaup saab vääriliselt tasustatud, kehva kaupa on aga veelgi raskem müüa,“ selgitas Rüütel. Ta tõi näite, et kui väga madalate kõrvalkuludega korterist ja äripinnast saab hittkaup, siis kõrgete kulude või halva ligipääsuga varade puhul nõudlus aina väheneb.

Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL) koostöös Swedbankiga korraldab 8. oktoobril Park Inn by Radisson Meriton Conference & SPA Hotel Tallinn konverentsikeskuses kinnisvarateemalise konverentsi, kus valdkonna arvamusliidrid annavad ülevaate kinnisvaraturu hetkeseisust.

Kinnisvarakonverentsi avab Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevdirektor Tõnis Rüütel.

Teemad:

  • “Millised on palgaralli mõjud? Ülevaade Eesti majanduse hetkeseisust” Urmas Simson, Swedbanki krediidiportfelli valdkonnajuht.
  • “Mis on seost äripinnal, korteril ja eelarestil? Kas pildil on ka OÜ-tamine? Värske kohtupraktika!” Priit Raudsepp, advokaadibüroo Glikman Alvin & Partnerid vandeadvokaat.
  • “Veerevad kivid, mis sammalduvad” kolumnist Janek Mäggi.
  • “Mõtlemisvead ja riskikäitumine kinnisvaraturul” Hannes Kuhlbach, koolitaja-psühholoog, Tartu Ülikool.

Diskussioonpaneelid:

  • „Energiatõhusus ehituses. Euroopa vs Eesti“, moderaator Jarek Kurnitski.
  • „APPI !!! Ma elan vanas korteris!!! – Milline on elukondliku kinnisvara järelturu perspektiiv?“ moderaator Ingvar Allekand.
  • „Ärikinnisvara maailma börside turbulentsis“ moderaator Ardi Roosimaa.
  • „Mil viisil kinnisvaraarendajad müüki reguleerivad?“ moderaator Peep Sooman.

Paneelides osalevad: Eiki Rump, Ero Viik, Gert Jostov, Indrek Allmann, Kadri Leetmaa, Triin Reinsalu, Tõnu Toompark, Arle Mölder, Hindrek Leppsalu, Mihkel Pärtel, Margus Põim, Robert Laud, Timo Riismaa.

Konverentsil kuulutatakse välja EKFLi poolt iga-aastaselt korraldatava konkursi „Tõusev kinnisvaratäht 2015“ laureaat, kelleks on kinnisvarasektori parimaks valitud lõputöö autor.

Konverentsi moderaatorid on EKFLi juhatuse esimees, Pindi Kinnisvara seeniorpartner Kalev Roosiväli ja EKFLi tegevdirektor Tõnis Rüütel.

Eesti Kinnisvarafirmade Liit on loodud 1994. aastal, mis ühendab kinnisvara vahenduse, arenduse, halduse ja konsultatsioonidega tegelevaid äriühinguid.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.06.2023 Kinnisvara ABC