EPL: Külaliskorterid Lasnamäel, korterhotell Pärnu rannas

Ehitaja püstitab Lasnamäe ja Kadrioru piirile ärimaale hooneid, kuhu tuleb 139 korterit, mida jälgede segamiseks nimetatakse külaliskorteriteks.

Lasnamäe veerule, Valge tänava poolenisti elamu-, poolenisti ärimaale on juba püstitatud viis korterelamut. YIT Ehitusel on luba just ärimaa osale veel neli hoonet ehitada, kirjutab Eesti Päevaleht.

YIT Ehituse koduleheküljel müüdi neid kortereid korteriomandi nime all, kuid ametlikes dokumentides nimetati külaliskorteriteks. Sellega viidati justkui millelegi muule kui tavalisele korterile – kuni elamualune maa on ärimaa, siis seadusetähte järgides ei saa seal korterelamut kuidagi olla.

“Loomulikult on tegu alalise elukohaga, lubasime ka klientidele, et muudame maa sihtotstarbe ära,” ütles YIT Ehituse müügijuht Tõnu Toompark. Ta ei mõistnud, miks see teema üldse küsimusi tekitab.

Tallinna linnavalitsus on detailplaneeringu ehk maa sihtotstarbe muutmise oma päevakorda võtnud – sisuliselt kiitis linnavalitsus selle juba 2. novembril heaks.

Ka Pärnu randa tahab YIT Ehitus ehitada sisuliselt korterelamut, kuigi poolteist nädalat tagasi andis sealne linnavalitsus arendajale projekteerimistingimused Ranna puiestee 9 ärihoone tarvis.

Tegelikult plaanitakse rannale ülilähedale viiekorruselist hoonet, mille esimene korrus seisab “hanejalgadel” ja kujutab autoparklat, võib-olla ka rannatarvete laenutust, edasi on kolmel korrusel korterhotell ja viimasena viiendale korrusele ulatuvad luksuslikud, kaht korrust läbivad korterid.

Artikli autor on Anu Jõgi, Äripäev. Artikkel on avaldatud 22.11.2005 väljaandes Äripäev –

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!