Estmak Capital ja Capital Mill pidasid Saue Kuuseheki uuselamuarenduses sarikapidu

Capital MillEstmak Capital ja Capital Mill tähistasid eile Saue linna kerkiva Kuuseheki uusarenduse esimese hoone täiskõrguse saavutamist sarikapeoga.

Saue linna aadressile Kuuseheki 50 rajatava A-klassi energiamärgisega kortermajal on kolm korrust ja selles asub 48 korterit, millest enam kui pooled on praeguseks juba uue omaniku leidnud.

Estmak Capital esindaja Timofey Sukonkini sõnul tegeleb ettevõte elamis- ja projektide arendamisega Baltimaades ning on suunatud kvaliteetsete, kõrgtehnoloogiliste ja innovaatiliste projektide väljaarendamisele.

„Kuuseheki arenduse näol on tegemist väga kvaliteetse ja peresõbraliku projektiga, mis sobib suurepäraselt turvalisust, privaatsust ja rohelust, aga samas ka linnalähedust hindavale inimesele, sest Sauelt jõuab rongiga Tallinnasse tööle või kesklinna meelelahutusi nautima vähem kui poole tunniga,“ lausus Sukonkin. „Hoone ehitatakse vastavalt kehtivatele A-energiaklassi nõuetele, mis tagab oluliselt madalamad elamiskulud ja hoone pika eluea. Elektrikulude vähendamiseks, paigaldatakse katusele päikesepaneelid. Hoovi paigaldatakse elektriautode laadimiskohad, mis tänapäeval on veel üsna haruldane.“

Capital Milli arendusjuht Ahti Kiili lisas, et Kuuseheki on ehe näide sellest, et kvaliteet, mugavus, kogukondlikkus ja head transpordiühendused on mõistliku hinna juures ühendatavad ka Tallinna lähedal asuvates omavalitsustes.

„Kuuseheki arenduse suureks eeliseks on asukoht Saue linnas, kus on välja arendatud ja toimiv elukeskkond, kuhu kolides ei pea ootama kunagi tulevikus valmivaid lasteaedu, koole või kõnniteid, vaid kõik on juba olemas,“ ütles Kiili. „Meil on suurepärane projekteerimis- ja ehitusmeeskond, kes teeb võimalikuks ühe esimese A-klassi kortermaja rajamise Tallinnast väljapoole.“

Hoone teeb eriliseks päikesepaneelide kasutamine, et tagada maksimaalne energiaefektiivsus ning vastata juba praegu kolme aasta pärast kehtima hakkavatele rangematele ehitusnõuetele. Kuuseheki arenduse ehitajaks on Nordecon AS ning hoone kogumaksumus on ligikaudu 4 miljonit eurot.

Nordecon ASi juhatuse liikme kinnitusel on ehitus graafikus ja kogu protsess kulgenud tõrgeteta. „Kuuseheki arenduse ehitus on edenenud Capital Milliga konstruktiivses koostöös, mille ambitsiooniks on jõuda parima võimaliku lahenduseni,“ lausus Voogma. „Kuuseheki on hästi läbimõeldud arendus, mis vastab ka kõige nõudlikuma koduotsija ootustele nii hinnataseme, energiaklassi kui ümbritseva keskkonna poolest.“

Senised koduostjad on tõstnud esile linnas juba väljakujunenud taristut, teenuseid ning kogukonda, samuti asjaolu, et jalutuskäigu kaugusel on erinevad kauplused, koolid, lasteaiad, söögikohad jm. Hooned liituvad kaugkütte võrguga, mis võrdlusanalüüsi põhjal tagab elanikele stabiilsema ja soodsama küttekulu kui alternatiivid.

Seinte soojustamiseks kasutatakse 160mm paksust IKO Enertherm Alu 50 soojustust. Majadevahelist ala kaunistab ümbruskonnaga sobiv maastikulahendus, väikesed elanikud saavad mängida oma turvalises kõrghaljastatud hoovis, kuhu ehitatakse ka suur mänguväljak. Iga korteri juurde kuulub rõdu või terrass, mis pakub piisavat privaatsust. Samuti on igale korterile ette nähtud vähemalt 1 parkimiskoht, suuremates korterites on olemas ka saun.

Lisaks aitavad kulusid kokku hoida katusel paiknevad päikesepaneelid. Hoonete energiatõhususarv on 100 kWh/(m2 a). Hooneid ventileerivad tsentraalsed soojustagastusega ventilatsiooniseadmed ning kütab vesipõrandaküte.

Kiire ühenduse Tallinna kesklinnaga tagavad jalutuskäigu kaugusel paiknevad rongi- ja bussipeatused ning uus rajatav maantee, mis viib tulevikus Tallinna veelgi kiiremini.

Vaivundamendil on 3-korruseline, hoone brutopind on kokku 4 155 m² ja netopind 3500 m². Majas on 48 2-4toalist korterit. Kuuseheki arenduse esimene maja valmib 2018 aasta lõpus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC