Hansapank toob turule alternatiivi noore pere laenule

Hansapank hakkab alates homsest, 29. septembrist pakkuma võimalust võtta eluasemelaenu omafinantseeringuga alates 10%.

Hansapanga eluasemefinantseerimise osakonna juhataja Agnes Maki sõnul soovib pakkuda alternatiivi selleks, et noored ei peaks KredExi käenduste peatumise tõttu oma kodu soetamisest loobuma või seda edasi lükkama. “Meie pakkumise puhul ei tehta piiranguid sõltuvalt laenuvõtja vanusest või haridusest, kuid me ei finantseeri selle pakkumise raames näiteks eksklusiivseid ehitisi,” rääkis ta.

Makk lisas, et laenuotsuse tegemisel antud pakkumise raames vaatab väga konservatiivselt klientide maksevõimet laenu teenindamiseks, võttes arvesse ka võimaliku intressitõusu riski.

Väikese omafinantseeringuga eluasemelaenu ei erine tavalise eluasemelaenu omast, sõltudes tagatisvarast ja laenuvõtjast. Samuti nagu KredExi käendusega laenu puhul, kehtib väiksema omafinantseeringuga laenu võtmisel riskitasu 3% selle laenusumma eest, mis ületab tavapärast omafinantseeringu osa.

Siiani pakkus Hansapank alates 15% omafinantseeringuga laenu uusehitiste finantseerimisel. Üldjuhul tuleks omafinantseeringuna tasuda uue või korteri puhul 25% soetatava vara turuväärtusest, vanema vara puhul 30%.

Käesoleval aastal on KredExi käendusega laenud moodustanud 13% kõigist Hansapanga väljastatud eluasemelaenudest. Väikese omafinantseeringuga laenude osa eluasemelaenude väljastamisel jääb Hansapanga prognooside kohaselt samasse suurusjärku. Et KredExi käendusega laenajate arv on aasta-aastalt vähenenud, ei mõjutaks nende laenude väljastamisest loobumine Agnes Maki sõnul oluliselt panga väljastatavate laenude mahtu. “Meie sooviks on aga sellele sihtgrupile laenuvõimalus alles jätta, seda enam, et tegemist on olnud väga kohusetundlike laenuvõtjatega,” märkis ta.

Hansapanga eluasemelaenude osas on 50,4%, millega on jätkuvalt turuliider. Hansapanga kasuks on eluasemelaenu või -liisingu võtmisel otsustanud ligi 40 000 klienti, panga väljastatud eluasemelaenude maht on aasta algusest pidevalt kasvanud, tõustes augusti lõpu seisuga 11,3 miljardi kroonini.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest