Kesklinna halduskogu ei toeta rendipindande koondamist

Tallinna Kesklinna halduskogu ei toeta linnavalitsuse kava koondada enamik linna rendipindu elamumajandusmeti kätte, otsustati tänasel halduskogu istungil.

Kesklinna vanema Keit Pentuse sõnul ei pidanud halduskogu eelnõud õigeks mitmel põhjusel. “Leiti, et eelnõu on toores ja kiirustades tehtud ning et rendipindade koondamine ameti kätte võtab linnaosalt ära ühe olulise võimaluse mõjutada kohalikku elukeskkonda. Tähtis on, et kesklinnas leiduks ka noortele ja lastele mõeldud kohti ning et vanalinnas kasutusele antavate pindade puhul arvestataks tegevuse sobivust väärtuslikku keskkondakuna,” selgitas Pentus.

Muu hulgas tuleks eelnõu kohaselt elamumajandusametile üle anda Matkamaja, Kodulinna maja, Katariina käik, Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ja noortekeskuse ruumid.

Samuti rõhutasid halduskogu liikmed, et hetkel käib järgmise aasta eelarve koostamise protsess ja niivõrd põhimõtteliste otsuste tegemine keset eelarve kokkupanekut oleks ebaotstarbekas ja asjatut segadust tekitav.

Pentuse kinnitusel on linnaosavalitsus hetkel üle vaatamas aastaid tagasi sõlmitud rendilepinguid, et ühtlustada hindu ja saavutada rendipindade võimalikult tõhus kasutamine. “Selle protsessi katkestamist pidas halduskogu linna jaoks kahjulikuks,” lisas Pentus.

Eelnõud ei toetanud ka Kesklinna halduskogu linnavara komisjon ja linna elu komisjon.

Elamumajandusameti poolt esitatud eelnõu on tänaseks kooskõlastanud kolm linnaosavalitsust, üks linnaosa valitsus on andnud tingimusliku kooskõlastuse ja neli linnaosa on andnud eelnõule eitava seisukoha.

Ka linna finantsdirektor Ahti Kallaste viitab oma viseeringus, et 2005. a eelarve koostamise protsess on jõudnud faasi, kus nimetatud samm tingib eelarves olulises osas tulude ja kulude üle vaatamist ning dokument nõuab põhjalikumat läbitöötamist.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal