Pirita jõe ürgorg muutub heakorrastatud puhkealaks

otsustas esitada linnavolikogule Pirita jõeoru maastikukaitseala puhkevõimaluste planeerimise teemaplaneeringu eelnõu.

“Kõnealuse teemaplaneeringu eesmärk on tagada Pirita jõeoru maastikukaitseala looduslike ja poollooduslike koosluste säilimine ning sinna inimestele keskkonnaohutute vaba aja veetmise võimaluste loomine ütles abilinnapea Peep Aaviksoo.

Teemaplaneeringuga tuleb luua eeldused Pirita jõeoru maastikukaitseala ja selle lähiümbruse puhkevõimaluste väljaarendamiseks, arvestades looduskaitselisi tingimusi. Teemaplaneering saab aluseks Pirita jõeoru maastikukaitseala puhkevõimaluste väljaarendamisele ja looduskeskkonna säilimise tagamiseks.

Teemaplaneeringuga määratakse kindlaks võimalikud pikniku-puhkeplatside, spordiradade, kergliiklusteede, ujumiskohtade, sildade, treppide, valgustuse, parklate, paadisildade ja telkimisplatside asukohad. Ühtlasi määratleb teemaplaneering kallaste kindlustamise ja jõe puhastamise vajaduse ning puutumatuks jäävate poollooduslike koosluste säilitamise alad, samuti piiratud hoonestamisvõimalused.

Pirita jõe ürgorgu saab teemaplaneerida Interreg IIIC RiverLinks projekti raames, seega rahastataks planeeringut Liidu vahenidtest. Tallinna poolseks koostööpartneriks rahvusvahelises prokjektis on Pirita linnaosa valitsus.

Interreg IIIC on Ühenduse algatus piireületava arendamiseks, mis nõustab ja finantseerib üleeuroopalist koostööd, et saavutada harmooniline ja tasakaalustatud regionaalne areng. RiverLinks on projekt, milles osalevad suurlinnad, mis asuvad suurte jõgede valgaladel: Firenze, Sevilla, Bordeaux, Bremen, Dresden ja Tallinn/Pirita.

Projekti eesmärgiks on leida parimad lahendused loodus- ja urbanistliku keskkonna kooseksisteerimiseks leida meetodid jõe valgala säästmiseks, pakkudes samas linnakodanikele võimalusi puhkamiseks ja ruumiliseks planeerimiseks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal