Pirita jõeoru maastikukaitseala saab planeeringu

Pirita jõeoru maastikukaitseala saab planeeringu Tallinna linnavalitsus kavatseb kinnitada Pirita jõeoru maastikukaitsealale puhkevõimaluste planeerimise lähteülesande.

Teemaplaneeringu eesmärgiks on Pirita jõeoru maastikukaitseala ja selle lähiümbruse puhkevõimaluste väljaarendamine looduskaitselisi tingimusi arvestades. “Planeering saab aluseks Pirita jõeoru maastikukaitseala puhkevõimaluste väljaarendamisele ja looduskeskkonna säilimise tagamisele,” ütles Abilinnapea Ülle Rajasalu. Planeering peab tagama looduslike ja poollooduslike koosluste säilimise ja kaitse Pirita jõeoru maastikukaitsealal.

Teemaplaneeringuga määratakse kindlaks pikniku-puhkeplatside, spordiradade, kergliiklusteede, ujumiskohtade, sildade, treppide, valgustuse, parklate, paadisildade ja telkimisplatside võimalikud asukohad, minimaalsed hoonestamisvõimalused ning kallaste kindlustamise ja jõe puhastamise vajadused, samuti puutumatuks jäävad alad.

Teemaplaneering koostatakse ja rahastatakse rahvusvahelise Interreg IIIC RiverLinks projekti raames. Projekti eesmärgiks on leida parimad lahendused loodus- ja urbanistliku keskkonna kooseksisteerimiseks, tagades valgala säästmise ning samas linnakodanikele seal vaba aja veetmiseks keskkonnaohutuid võimalusi pakkudes.

Projekti Tallinna poolseks koostööpartneriks on Pirita linnosa valitsus. Teemaplaneeringu koostamiseks korraldab Pirita linnaosa valitsus rahvusvahelise riigihanke, teemaplaneeringu menetlemist korraldab Tallinna Linnaplaneerimise Amet.

RiverLinks on projekt, milles osalevad suurte jõgede valgaladel asuvad linnad: Firenze, Sevilla, Bordeaux, Bremen, Dresden ja Tallinn/Pirita.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC