Viru väljaku juurde tuleb Foorum

Tallinna südamesse Viru väljaku vahetusse lähedusse kerkib lähiaastatel 30000 ruutmeetrine äri- ja elupindade kompleks Foorum.

Foorumi kompleks hakkab täitma kolme funktsiooni. 196 korteriga elumaja Foorum Residents valmib kolmes etapis. Äritänaval – esialgse nimega Foorum Galerii – on 5000 ruutmeetrit äripindu kaupluste, söögikohtade ja teenindusettevõtete tarvis. Büroohoones Foorum Büroo on 5000 ruutmeetrit büroopindu. Foorumi elanikele ja üürnikele rajatakse 250 autot mahutav parkla.

“Kui vanad roomlased oma linnadesse foorumi rajasid, siis pidasid nad silmas ennekõike keskset väljakut, kus inimesed kohtuvad. Samast põhimõttest lähtusime ka meie Tallinna Foorumit kavandama asudes,” ütles Foorumi arhitekt Hanno Grosschmidt arhitektuuribüroost HG Arhitektuur.

Grosschmidti sõnul peaks Foorum kujunema inimsõbralikuks saarekeseks Tallinna suurima meelelahutus- ja ärikeskuse – Viru Väljaku vahetus naabruses. Harjumuspärastest kaubanduskeskustest erineb Foorum oma hubasuse, personaalsuse ja inimesekesksete mõõtmete poolest.

Kogu Foorumi kompleks kujutab endast tänapäevast ja väärikat äri-, büroo- ja residentsikeskust.

Äritänav kujutab endast sisetänavat, mis ühendab Viru Väljakut areneva sadamaalaga. Seal hakkab paiknema umbes 20 äri, mis moodustavad väärtust loova terviku. Need on mõeldud inimestele, kes tahavad ja julgevad endast lugu pidada ja massist eristuda. Foorumi äritänav, bürood ja esimene etapp kortereid valmib 2006. aasta sügisel. Teine etapp – kortermaja – valmib 2006. aasta lõpus ja kolmas kortermaja 2007. aasta lõpus

Foorumi peatöövõtja on KMG Ehitus, ehitust finantseerib Sampo pank. Korterite müügiga tegeleb Majaekspert. Korterite sisekujunduse autor on Kadri Tamme, äritänava sisekujunduse tegi Hannes Praks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal