Kaitseministeerium ja Tallinna linn sõlmisid heade kavatsuste protokolli

TallinnKaitseminister Kalle Laanet ja Tallinna linnapea allkirjastasid täna heade kavatsuste protokolli, millega osapooled väljendavad ühiseid huvisid linnaruumi ning kaitsevõime edendamiseks vajaliku arendamiseks.

Võttes arvesse mõlema osapoole strateegilisi eesmärke – Eesti riigikaitse arengukava aastateks 2017–2026 ning Tallinna arengustrateegiat „ 2035“, on pooled jõudnud ühise eesmärgini edendada nii Eesti Vabariigi esmast kaitsevõimet ja riigikaitselist tegevust kui ka Tallinna linna sõbraliku linnaruumi loomist. Selleks on osapooled leidnud viisi ühendada jõud NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse administratiivhoone ja Toonela tee – Filtri tee ristmiku ehitamiseks ning Filtri linnaku, Juhkentali linnaku, Rahumäe linnaku ning Tallinna linna uue kalmistu arendamiseks.

Kaitseminister Kalle Laaneti sõnul kiirendab oluliselt kaitseväe Juhkentali ja Filtri tee linnakute arendamist. „Nende linnakute on pikaaegse läbimõeldud planeerimise tulemus eesmärgiga kaitsta oma riiki ja selleks valmistuda, kasutades kõiki riigi käsutuses olevaid võimeid,“ ütles Laanet.

Ta märkis, et kokkuleppe kohaselt annab Tallinna linnale osa vallas Männiku külas asuvast territooriumist linna uue kalmistu rajamiseks. Piirkonda oli aastaid tagasi planeeritud rajada kaitseväe linnak, kuid vajaduste muutumisest tingituna ei ole algselt kavandatud mahus enam vajalik. „Linnale -ala võõrandamine ei hakka piirama riigikaitselisi tegevusi Männikul, piirkonnas asuvad väljaõpperajatised Männiku harjutusväli ja Kaitseliidu lasketiir jätkavad tegutsemist,“ sõnas Laanet.

Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et püüab alati riiklike huvide korral vastu tulla ning aidata lahendust leida. „Kui Riigi Kaitseinvesteeringute Keskusel on vajadus Juhkentali ja Filtri tee linnakuid arendada, siis peab tulevikus mõtlema vajadusele rajada uus kalmistu. Koostöös saamegi lahendada nii riigi kui ka linna ees seisvad ülesanded,“ selgitas Kõlvart.

Protokolli kohaselt seab ministeerium linna kasuks isikliku kasutusõiguse ministeeriumi valitsetavale Filtri tee 12a kinnistu osale sellel paikneva kergliiklustee kasutamiseks kuu aja jooksul pärast heade kavatsuste protokolli sõlmimist. Niisamuti jätkavad ministeerium ja koostööd Juhkentali linnaku, Filtri linnaku ja Rahumäe linnaku detailplaneeringute koostamisel. Ühtlasi teevad osapooled koostööd Toonela tee – Filtri tee ristmiku lahenduse väljatöötamiseks ja selleks moodustatakse spetsialistidest koosnev töörühm.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC