Kapitel plaanib lähiaastatel investeerida Tallinna ja Riia projektidesse 145 miljonit eurot

KapitelKinnisvaraettevõtte Kapitel kontserni 2017. aasta müügitulu oli 42 miljonit eurot ning puhaskasum 27 miljonit eurot, ettevõtte varade turuväärtus on hinnanguliselt ligikaudu pool miljardit eurot. Kapitel investeerib lähiaastatel Tallinna ja Riia projektidesse 145 miljonit eurot, mis sisaldab investeeringuid Tallinna Juhkentali ärikvartalisse, Riia Skanste bürookompleksi ja Spice kaubanduskompleksi.

„Kontserni 2017. aasta tulemused vastasid ootustele. Jätkuvalt on edu aluseks hästi toimivate ärikeskkondade loomine ja juhtimine ning pikaajalised suhted kaubanduskeskuste ja büroohoonete üürnikega ning hotellide operaatoritega. Lisaks Delta Plaza ja Sõpruse Ärimajale büroohoonetele on üürnikega täidetud ka 2017. aasta sügisel valminud A-klassi Narbuto 5 büroohoone Vilniuses. 2017. aastal omandasime Baltikumist väljapoole laienemise strateegia raames I.P.Pavlova 5 büroohoone Prahas, kus jätkame turu analüüsimist ja uute objektide otsimist,“ ütles Kapiteli juhatuse esimees Taavi Ojala. „2017. aastal näitasid jätkuvalt väga häid tulemusi ka portfelli kuuluvad kaubanduskeskused. Riias asuvad Spice ja Spice Home kasvatasid käivet ning uue käiberekordi tegi Vilniuse Panorama keskus. Tallinnas asuv Viru Keskus, kus omame osalust, püstitas 2017. aastal rekordi nii käibes kui ka külastatavuses. Samuti oli väga hea aasta Tallinna hotellidel.“

Eesmärgiga hoida ja kasvatada kinnisvara väärtust, investeerib Kapitel järjepidevalt oma portfellis olevatesse projektidesse. 2017. aastal valmis Vilniuse Panorama keskuses spordiklubi. Koostöös rahvusvahelise arhitektuuribürooga valmistati ette projekti Spice kaubanduskompleksi uuendamiseks. Tallinna Sõpruse Ärimaja büroohoonesse rajati koostootmisjaam, mis on energiaefektiivne, keskkonnasõbralik ning kaasaegne lahendus elektri- ja soojusenergia koostootmiseks, vähendades üürnike kõrvalkulusid.

„Lähiaastatel plaanime Riia ja Tallinna projektidesse investeerida 145 miljonit eurot, mis sisaldab uute ärikvartalite rajamist Tallinnasse ja Riiga ning Spice kaubanduskompleksi konkurentsivõime tõstmist,“ kommenteeris Taavi Ojala kontserni investeeringute plaane.

„Täna on meil aktiivses arenduses kaks mastaapset ärikvartalit. Riia Elemental Skanste bürookompleks koosneb viiest büroohoonest üüripinnaga üle 43 000 m². Esimeses etapis, mis hõlmab kaht 10-korruselist büroohoonet üüripinnaga 20 000 m², ulatub investeeringute maht 40 miljoni euroni. Esimese etapi projekteerimistööd plaanime lõpetada käesoleva aasta suvel, et juba sügisel alustada ehitusega. Tallinnas Liivalaia tänaval asuv Juhkentali ärikvartal hõlmab ligikaudu 40 000 m² üüripinda, sealhulgas Eesti kõrgeimat 28-korruselist büroohoonet ning lisaks 15-korruselist büroohoonet, 9-korruselist kortermaja ning neid ühendavat parkimismaja ja teeninduspindu. Projekti koguinvesteering ulatub 100 miljoni euroni. Praegu teeme koostöös arhitektidega ettevalmistusi projekteerimistöödeks ning ehitusega plaanime alustada 2020. aastal,“ lisas Taavi Ojala.

Kapitel plaanib lähiaastatel investeerida Tallinna ja Riia projektidesse 145 miljonit eurot

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine