Kawe: Ärikinnisvara kontsern Kawe hakkas ehitama kortereid

20 aastat investeeringute ja ehitusega tegelenud AS alustas oma esimese elukondliku kinnisvaraarenduse – A-energiaklassi kuuluva Türi Kvartali müügi ja ehitusega. Tallinna kesklinna piiril asuvas 183 koduga kõrghaljastatud pargis saab olema neli kortermaja. Esimeses etapis alustatakse Türi 9/1 ehitusega ning müüki tuli 42 korterit.

partneri sõnul on kodude jaoks jaoks loogiline laienemise suund, mida on partneritega pikemat aega ette valmistatud.

“Turule sisenedes oli meie fookus rahavoogu tootvatel investeeringutel, ettevõtte kasvades hakkasime ka ise arendama. Täna oleme valmis oma büroode arendamisel kogutud teadmised – energia ning madalad kasutuskulud – tooma üle elamuarendusse“, ütles Kosemaa.

Piirkonna tervikliku kontseptsiooni on loonud arhitektuuribüroo DAGOpen ja . „ meeskonnaga oli huvitav ning sisukas. Kokkuvõttes sündis mõnus sümbioos meie turu eripära ning Norra turu parimat praktikat kaasates. Ainuüksi tavapärasest sügavamaid (1,8m) rõdusid ei kohta just paljudes arendustes.“, ütles LÜNK Üllar Ambos.

Türi Kvartalisse tuleb neli moodsa arhitektuuriga A-energiaklassi kortermaja. Majad on 7-kordsed ja omavahel ühendatud -aluse autoparklaga. Kõigil korteritel on suured põrandalt algavad aknad, kõrged laed (2,75 m – 3,1 m), vesipõrandaküte ja hoolega läbimõeldud planeeringud. Iga korteri juurde kuulub kas rohelisse sisehoovi avanev isiklik terrass või tavapärasest sügavam klaaspiirdega rõdu. Viimasel korruse elanikud saavad nautida avaraid vaateid Ülemiste järvele või Tallinna kesklinnale oma privaatsetelt terrassidelt.

on oma 20 aasta jooksul investeerinud ärikinnisvarasse ning portfelli kuulub 10 büroo- ja 8 hoonet, kokku 176 000 m². Kosemaa sõnul sai Türi Kvartalit planeerides ning luues kokku pandud Norra partnerite parimad kogemused ning teadmised nende elukondlikult turult ja siduda need koduostja vajadustega.

„Türi Kvartal on meie esimene korterarendus ning järge on ootamas juba samas suurusjärgus elukondlik Kadriorus”, ütles Kosemaa.

Türi Kvartali esimese maja ning pargi ehitamist alustab AS 2022.a. veebruaris. Esimese maja uued elanikud saavad sisse kolida 2023.a. suve lõpuks. Kogu kvartal planeeritakse valmis saada 2026 aastal.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC