Kinnisvara sundmüügid näitavad kiiret kasvutrendi

Kinnisvara sundmüüke tuleb statistika põhjal aina sagedamini ette, kuid hullem võib veel ees olla, sest töötuse kasv suurendab paratamatult ka tarbimis- ja kodulaenumaksetega hädasolijate arvu, kirjutab Vahur Koorits ajalehes Postimees.

Justiitsministeeriumi statistika näitab, et tänavuse aasta jooksul on sundmüüki läinud juba pea sama palju kinnisvara kui eelmisel aastal kokku ning poole rohkem kui üle-eelmisel aastal.

Kohtutäitur Mati Kadaku sõnul pole praegu suurema osa kinnisvara sundmüükide põhjuseks isegi mitte eluasemelaenudega hättajäämine, vaid pigem on satutud raskustesse kõikvõimalike tarbimislaenude tagasimaksmisega.

Tööd on kohtutäituritel järjest enam, märgib Kadak, müüdava vara hinnad aga langevad pidevalt. Ostjateks on Kadaku sõnul praegu inimesed, kes kavatsevad ise korteris elama asuda, täielikult on kadunud spekulandid, kes veel paari aasta eest kinnisvara vastu suurt huvi tundsid.

Kohtutäiturite müüdava vara odaval hinnal on peale turu üldise madalseisu veel üks põhjus. Nimelt müüvad täiturid Toompargi sõnul vara kiiresti ja tegelevad sellega ajapuudusel või lihtsalt hoolimatusest üsna vähe.

See omakorda tähendab, et täiturid saavad müügiga vähem raha ning nii võlausaldajate kui võlgnike õigused on halvemini kaitstud.

Artikli autor on Postimees.ee.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC