Kinnisvarabüroo Goodson & Red konsultandid annavad välja Tallinna kesklinna elamispindade üürituru turuülevaate

Täna annab vaid pealinna kinnisvarale keskenduva kinnisvarabüroo Goodson & Red meeskond koostöös Tõnu Toomparkiga välja oma esimese turuülevaate Tallinna kesklinna elamispindade üürituru kohta.

Ülevaate saab alla laadida siit:
http://www.goodsonandred.com/sharedfolder/tallinn-property-market/turuylevaade_tallinnq3_web021109.pdf

Lühidalt usuvad Goodson & Red inimesed, et kuigi koidab, huvilisi tuleb aina juurde ja kinnisvaraturul on võimaluste aeg, on siiski üsna hämar ning pimedad talvekuud veel ees. Põhi on lähedal, aga kaalukamate otsustega tasub ilmselt oodata kevadeni. Jälgida tasub ohumärke maailma majanduse taastumises, kus põhi on saavutatud suuresti tänu valitsuste ja keskpankade sekkumisele, kuid ka meie oma väikses „liivakastis“ ei ole veel kõik mõjud ilmnenud ning struktuurimuutused toimunud – võtame kasvõi jätkuvalt kasvava töötuse ja aasta alguses töö kaotanud inimeste abirahade lõppemine.

Üürituru arengule ja üüriteenustele on toimuv pikas perspektiivis kahtlemata kasulik ning samuti näib turg kosuvat – pakkumiste arv langeb, vakantsus pigem väheneb, üürihinna-sissetuleku suhe on tarbija jaoks oluliselt paranenud, üürimine on elukoha otsijale tõsiseltvõetav alternatiiv ja üürihinnad on seetõttu stabiliseerunud –, kuid üldisest majanduskeskkonnast tulenev surve püsib ka siin. Muret teeb Goodson & Red meeskonnale asjaolu, et väärtus ja ei ole tasakaalus, mis teeb üürikinnisvarasse investeerimise pigem spekuleerimiseks.

Goodson & Red aktiivne kollektiiv on võtnud nõuks taaselustada büroo ühe partneri, Darren Goodsoni, 2005. aastal oma kaasmaalastele kinnisvaraturu, Tallinna ning üürikinnisvarasse investeerimise kohta info ja nõuannete jagamiseks loodud infokeskuse TallinnProperty.com. Soov on luua Tallinna kinnisvaraturu ja -investeeringute teejuht – aken kõigile turuosalistele ja huvilistele, nii kohalikele kui välismaalastele, koht aruteludeks, info, vihjete, kogemuste jagamiseks.

Kinnisvarabüroo Goodson & Red asutas 2007. aastal Darren Goodson, kes oli ettevõtte loomise hetkeks kinnisvara- ja investeerimisalase nõustamisega siinsel kinnisvaraturul tegelenud 4 aastat, ja RED Group Külaliskorterid. Eelmise aasta lõpust kuulub pool Goodson & Red nimest kapitalile ning Eesti turul kasutab Goodson & Red kaubamärki RED Group OÜ. Varsti seitsmeaastaseks saav RED Group OÜ oli algselt täielikult Eesti kapitalil põhinev kortermajutust ja valitsemisteenust pakkuv ettevõte, mis valitses Tallinnas ligi 50 külaliskorterit, olles seega üks suurematest Eestis. Goodson & Red kaubamärgi all pakutakse nüüd ühelt poolt koduotsijale ja investorile ning teiselt poolt kinnisvaraomanikule täisteenust – üüri- ja müügikorraldusteenust, valitsemisteenust, kinnisvara- ja investeerimisalast nõustamist ning üürikorteri sisustamist. Tallinna büroos töötab täna viis inimest.

Lisainformatsioon

Neeme Liivlaid
Goodson&Red International Property Experts
RED Group PLC

Tallinn office:
Joe 5 Tallinn 10151
ESTONIA

Phone: +372 666 1653 / +44 20 8816 8174
Fax: +372 666 1651
Mobile: +372 51 02 703
Email: neemeliivlaid@goodsonandred.com

www.goodsonandred.com
www.redgroup.eu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

89 − = 83

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest