Kinnisvaraekspert: Airbnb korteri omanike seis on väga soodsaks pööranud

1PartnerHelen Šanki kinnitusel on erinevalt hotellisektorist Tallinna Airbnb korterite omanikel tekkinud mitu head valikut, mida oma varaga teha. „Kui aasta tagasi tuli Airbnb sektorist palju kortereid korraga üüriturule, siis praeguseks on suur osa pikaajalise üürniku leidnud või saab varast lihtsa vaevaga lahti. Hetkel müüakse korterid kuude ja nädalate asemel päevadega ja seda isegi vanalinnas, kus likviidsus on viimasel kümnendil pigem langenud,“ lisas Šank.
„Üldiselt on erinevalt kinnisvara müügiturust üürikorterite liikumine praegu pigem rahulik ning hinnad soodsad. Üürileandjad sel hooajal kuutasu tõsta ei saa,“ nentis Šank.
„Praegu on üüriturul kõige rohkem vakantsi ja ka hinnalangust tunda näiteks üliõpilastele suunatud ühetoaliste korterite seas. Näiteks kaks aastat tagasi 350-eurose kuuüüriga korteri võib praegu saada 250-300ga, sest õpilased elavad rohkem kodus. Ühetoaliste korteritega konkureerivad ka väiksemad hotellid, mis annavad tubasid kuukaupa koos hommikusöögiga välja,“ lisas Šank.
„Pikas plaanis aga üürihinnad vähemalt Tallinnas paratamatult tõusevad, sest kallinevad müügihinnad sunnivad inimesi rohkem üürima ning tõuseb ka omanike ootus kuutasule. Samuti tuleb arvestada, et Tallinna elanike arv kasvab stabiilselt 5000 inimese võrra aastas ning paljud neist ostmiseks laenu ei saa või muutub laenamine tulevikus paratamatult kallimaks,“ prognoosis Šank.
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC