Korteritemüük jäi miinusesse

Käesoleva aasta 3. ja 4. nädal olid uusarenduste turul enam kui vaiksed. Tallinnaja Harju maakonna monitooritavate 239 projekti kokkuvõttes projektide veebilehtede alusel kahe nädala jooksul ühtegi korterit ei müüdud. Veelgi hullem – summaarsema kõigi projektide peale vabanes üks seni broneeritud olnud korter. Seega oli kahe nädala müügitulemuseks -1.

Enam on edenenud Koger & Partnerite arendatavas Sipelgapesa projekti Sipelga 8a hoones, kus läks müügiks 3 korterit. Artig KV arendatavas Veerenni 15 hoones müüdi kahe nädalaga samuti 3 korterit. Nelja korteri müügiga hiilgas hiljuti suhteliselt kõrgete hindadega turule tulnud Tatari 30 korterelamu.

Suurim tagasilöök oli YIT Ehituse arendatava Kadaka tee 137 korterelamu puhul, kus vabanes 8 eelnevalt broneeritud olnud korterit.

Arendajate lõikes on kahe nädala lõikes müügiga hiilanud Merko, kel õnnestus müüa 4 korterit. Negatiivne müük (ehk broneeringute muutumine vabadeks korteriteks) on tabanud Eurox’it (-3) ja Onix Investi (-3), kuid kõige enam YIT Ehitust (-5).

Piirkondadest on olnud aktiivseim müügipiirkond Tallinna kesklinna linnaosa, kus kahe nädala jooksul müüdi 8 korterit. Negatiivse skaala tipus olid Lasnamäe (-4) ja Mustamäe (-3) korterit.

Müüginumbrid on aastataguse ajaga võrreldes tõsiselt kokku kuivanud. 2008. aastal müüdi ja broneeritu aasta 3. ja 4. nädalal kokku 54 korterit.

Uusarenduste puhul on üksjagu palju hindu langetatud. See tähendab, et uusarendused konkureerivad järjest enam ja enam vanema olemasoleva kinnisvara turuga. Tulenevalt laenutingimuste karmistumisest ning laenumahtude vähenemisest võib siiski prognoosida, et ega uute korterite niipea tuult tiibadesse ei saa.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC